Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Humán beállítottsággal a...

Humán beállítottsággal a jogász szak a legtöbb, amit az ember elvégezhet?

Figyelt kérdés
Vagy humán területű szakok közül van jobb is, amivel jobban lehet érvényesülni? Humán beállítottságon értem, ha valaki pl. teljesen utálja a reál tárgyakat és matekból sem igazán jó, viszont történelem, magyar, meg esetleg egy idegennyelv megy neki és nagyon kedveli is ezeket.

2023. jan. 29. 15:49
 1/10 anonim ***** válasza:
84%
Pszichológia, valamilyen nyelvszak
2023. jan. 29. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Pszichológián van matematika, illetve statisztika oktatás. (Nekünk alapképzésen 1 félév matematika alapok, és 3 félév statisztika volt, mesterképzésen pedig tesztelmélet tantárgy volt). Igaz, a követelmények teljesíthetőek.
2023. jan. 29. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
58%

Nincs olyan, hogy humán szak, olyan van, hogy büdös a matek.


Pszichológián is bőven van anatómia, statisztika, nem kell aggódni. Messze van ez a felsőbb matematikától, ahogy a szociológia szak anyaga is, de azért aki semmit nem hajlandó tanulni ami elemi logikát igényel, annak nincs túl sok lehetősége.

2023. jan. 29. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
62%
Jogon is van közgazdaság meg pénzügyi/bankjog. Szóval valamilyen szinten mindenhova kell a matek.
2023. jan. 29. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
79%
#4 te csak tantervet nézted és úgy kommenteltél, vagy jársz is jogra? Mert elmondanám, hogy közgáz elméleti, nem kell számolni rajta, pénzügyi jognak is jogi oldala kell, nemtom miért gondolják sokan, hogy ezek matekos tárgyak.
2023. jan. 29. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
25%

Nem azt mondtam hogy matekos tárgy, hanem azt, hogy bizonyos szinten kell hozzá tudni a matekot.

És igen, jogra járok.

2023. jan. 29. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
84%
Ja, bizonyos szinten... egy áfát max ha ki kell tudni számolni. Úgy bírom, mikor előadja magát néhány jogász hallgató, mintha kb integrálni meg deriválni kellene ezeken a tárgyakon, miközben tanárok maguk mondják sokszor hogy nem ment nekik sose a matek így jogásznak mentek tanulni.
2023. jan. 30. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
32%
Az hogy másokat lenézel az téged minősít.
2023. jan. 30. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
73%

Én is azt hittem hogy a “ humán” klubhoz tartozok amíg rá nem jöttem hogy ez egy baromság. Hiába magyaráznám itt nem értenék sokan vagy ennek a hülye gondolkodásnak a rabjai” ha nem voltál jó középiskolába matekból , nem fog menni az egyetemen”

Hát öreg én elmondom neked , hogy 2x buktam matekból félévkor középiskolába, világ életembe kettes voltam belőle , aztán elmentem gazdasági szakra , ahol a retteget matekot simán 4-5 re hoztam. Miért? Mert rengeteget gyakoroltam , sokkal jobban tanítottak mint a semmirevaló tanáraim matekból akiket kubikusnak nem küldtem volna el.

Szóval sajnos ez az igazság ,az fog menni amire nem sajnálod az időt.

A többi helyen is van statisztika , mikro-makro és talán más matekos tárgyak.

A hármasnak pedig igaza van

2023. jan. 30. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
53%
Mehetsz orvosnak is, pl sebésznek, műtétkor csak kettőig kell számolni: egy vese, két vese kivéve.. :]
2023. aug. 9. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!