Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Plágium miatt bajba kerülhetek...

Plágium miatt bajba kerülhetek ilyen esetben?

Figyelt kérdés

A következő a helyzet, előző félévben egy adott tantárgy keretein belül kötelező volt Tudományos Diákköri Konferencia )röviden (tdk) munkát készíteni.

Ez gyakorlatilag olyan, mint egy szakdolgozat csak rövidebb. Mivel alap esetben ez önkéntes vállalás lenne ezért az oktató annyi engedményt tett, hogy párokba állva lehet kidolgozni egy-egy munkát. Én és a párom megállapodtunk, hogy a teljes szövegtörzset egyedül fogom megírni, neki pedig annyi dolga lesz, hogy képeket tegyen a dolgozatba, illetve formázza, ahol szükséges. Ennek oka az volt, hogy az elkészült munkát én szeretném tovább vinni szakdolgozatnak is, tőle pedig nem sajnáltam a félév végi ötöst.

Namost történt, hogy pár napja rámír a tag, hogy mivel még nincs témája és lehet, hogy ő hamarabb végez egy félévvel ezért nem lehetne e, hogy ő vigye tovább az eddigi munkát. Természetesen nemet feleltem neki a hidegvéremet megtartva, bár legszívesebben beleverném a fejét a falba.

A kérdés összegezve az lenne, hogy mivel ő is szerepel az eredeti dokumentumon, mint társszerző ezért adódhat e gond ebből? Tételezzük fel, hogy esetleg ő akar kiszúrni velem, vagy talán valaki évekkel később így akar lejáratni engem, lehet erre alapozva bevonni egy diplomát?

Köszönöm előre is a válaszokat!


2023. jan. 30. 15:46
 1/3 anonim ***** válasza:
Mi történik, ha mind a ketten továbbviszitek a témát? Gondolom, vannak aspektusok, amiket az egyik, és amiket a másik vizsgál...
2023. jan. 30. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

1. Úgy tudom, már jó ideje nem lehet társszerzős TDK-kat készíteni.

2. Ha van társszerződ, akkor t*k mindegy, hogy te írtad a szöveg 110%-át, akkor sem adhatod elő a saját munkádként.

Én anno pont ilyen helyzetben voltam: mármint akkor még lehetett társszerzős TDK-t írni és én vittem tovább a dolgozatot diplomamunkának. De a diplomamunkának csak a kisebbik része volt a TDK, jócskán kibővítettem a témát több szempontból is, illetve természetesen hivatkoztam a korábbi TDK-ra. (Egyébként a társszerző nem akarta továbbvinni, de ha akarta volna, akkor felosztottuk volna, hogy ki milyen irányban dolgozza tovább. Másképp be sem fogadták volna)

2023. jan. 30. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Mivel a tdk jelenleg már kész van és bírálva is lett ezért, de, lehet társszerzős tdk-t írni.


Továbbá jelenleg megalapozatlan véleményt írsz csupán, aminek kb semmi értelme

2023. jan. 30. 17:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!