Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemen mely szakok azok, a...

Egyetemen mely szakok azok, a bölcsész szakokat leszámítva, amelyekhez semmiféle reális, matematikai kézség nem szükséges, de biztos jövőt biztosítanak?

Figyelt kérdés

Matek, fizika, kémia tárgyból magántanár mellett is épp hogy átcsúsztam kettesekkel. Tavaly érettségiztem egyébként.


Ami jól ment: irodalom, angol nyelv, töri +a nyelvekre azt vettem észre, hogy fogékony vagyok.

A bölcsész szakokat átnéztem és igazából, amely szerintem érdemes lenne, az a pszichológia, de sajnos nem bírnék ezzel foglalkozni. Nem bírnék emberekkel dolgozni.

Ti milyen szakot ajánlanátok annak, aki csendes, szöszölős, érdekli az irodalom, a nyelvek, de mégis meg lehet majd belőle élni és ne csak call centerig meg titkárnőségig jussak?


2023. febr. 2. 21:07
 1/6 anonim ***** válasza:
85%
jogász
2023. febr. 2. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
49%
HR
2023. febr. 2. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Hú, azokon meg túl magas a ponthatár. 360 pontom van.
2023. febr. 2. 21:57
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

nem véletlenül

túl sokan vannak így, ahogyan te és telített a humán szféra

csinálj emelt érettségiket és nyelvvizsgát, hogy több pontod legyen

2023. febr. 2. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
59%

A HR terület pont, hogy ki van lőve, mert közgáz diploma kell hozzá, ott pedig reál és humán szakok is vannak.

Kérdező, nem tudom hallottál-e már a FOSZ-ról? Ott alacsonyabb a ponthatár.

2023. febr. 3. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én is így voltam, mint te, én nyelvszakot végeztem. A nyelvszakokat a bölcsész szakok közül még a legjobbaknak mondják elhelyezkedés szempontjából, de szerintem nyelvszakkal sem olyan könnyű az elhelyezkedés, főleg szakmán belül. Én dolgoztam a végzettségemnek megfelelően (fordítóként), most viszont levelezőn mást tanulok, és nem a végzettségemnek megfelelő pozícióban dolgozom. Én inkább azt mondanám, hogy kissé kiszámíthatatlan vele a szakmai életút, mert túl sokan végeznek nyelvszakokon, és annyi szakmai pozíció nincs, amennyien a végzettek vannak.
2023. febr. 10. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!