Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha az ember nem a hagyományos...

Ha az ember nem a hagyományos életkorban megy egyetemre (18-19 év), hanem mondjuk 22, azzal kihagy valamit az életéből?

Figyelt kérdés

2023. febr. 5. 12:06
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Maximum azt a 3-4 évet, amit diplomával tölthettél volna a munkában.
2023. febr. 5. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Abszolút nem, a párom 30 és egyetemre jár, igaz már mesterképzésre, de az alapot se az érettségi után kezdte. Nem érezzük úgy, hogy bármi kimaradt. Sőt, így jobb, mert ez a korosztály már a tanulásra koncentrál inkább, nem a hülyeségekre, a fiatalok meg nem vonják ebbe be, így nyugodtan tud tanulni.
2023. febr. 5. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Teszem hozzá, 2-es vagyok, az 5 főből akik az alapképzésen együtt záróvizsgáztak, csak ő ment át.
2023. febr. 5. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem, mert sok egyetemista elkezd 2-3 szakot is mire megtalálja azt, amivel tényleg foglalkozni szeretne, így 22 évesen is lehetnek ott, ahol lehettek volna 18-19 évesen. Nem hinném, hogy ez a 3 év sokat számítana és tényleg akkora age gap volna, mint ahogy te azt gondolod kérdező. Egy egyetemen elég vegyes társaság szokott lenni életkort tekintve, például az én szakomon a kezdéskor legnagyobb arányban (kb. 40%) előforduló 18-19 éves korosztály után nem sokkal kisebb arányban (kb. 35%) közvetlenül a 21-23 évesek jöttek. Szóval szerintem a legnagyobb dolog amit kihagysz az a 2-4 év munkatapasztalat, de amiatt sem fog semmi hátrány érni téged, mert még elég fiatal vagy.


(21/F)

2023. febr. 5. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
13%
Én 18 évesen börtönben voltam 😬😁 Ugyan miről késnél le?
2023. febr. 5. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem hagysz kis semmit se. A korod miatt nem fogsz kilógni, mert egy 19 évest nem lehet nagyon megkülönböztetni egy 22 évestől. Egyetemen senkit se fog érdekelni a korod, ha jófej vagy akkor szeretni fognak téged.
2023. febr. 5. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem több ismerősöm van, akik kezdtek alapképzést 24-26 évesen, igaz mindenkinek volt már vagy egy diplomája vagy megkezdett szakot váltott le. Tuti nem leszel egyedül "idősebb"!
2023. febr. 7. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!