Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha így kiiratkozom, akkor...

Ha így kiiratkozom, akkor hogy és mikor kell visszafizetnem a féléveket?

Figyelt kérdés

Újra jelentkezem egyetemre, mert ez a szak mégsem lesz jó ahhoz, ami nekem kellene. Már 3 félévet elvégeztem.

Nem átiratkozom, hanem teljesen újra jelentkezem a felvin, szóval szeptemberben kezdem a másik egyetemen.

Akkor nyáron irarkoznék innen ki és nem tudom ez hogyan működik.

Ki kell fizetnem ezeket a féléveket? Mikor? Hogyan zajlik ez az egész folyamat? Valaki le tudná írni ezt részletesen, hogy mi történik, ha kiiratkozom egyik helyről és egy másikon teljesen újra kezdem?


Köszönöm előre is!



2023. febr. 7. 12:36
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Sehogy és soha nem kell, ez csak egy lehetőség.


Egyrészt ha 1 éven belül folytatod, akkor nincs semmi probléma.


Ha mégsem folytatnád, akkor is ledolgozhatnád azt az időt Magyarországon.

2023. febr. 7. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Szia, ha kiratkozol és egy éven belül új hallgatói jogviszonyt létesítesz akkor nem kell fizetned,de az eddig felhasznált féléveket már nem kapod vissza. A jelenlegi szabályozás szerint elsősorban ledolgozni kell a féléveket és ha az nem teljesül akkor kell kifizetni a képzés befejezését követő második évtől kezdődően a nem tanulsz tovább. Ha megszerezted a diplomát akkor pedig a következő 20 évben kell ledolgozni a félévenként 150 napot Magyarországon. Kiratkozol a régi képzésről és az újra beiratkozol és más teendő nincs. Ügyfélkapun keresztül a fir rendszerben meg tudod nézni,hogy hány féléved van és ott ezt ellenőrzni is tudod, illetve a neptunban információk menüpontban a fir adatoknál is meg tudod nézni.
2023. febr. 7. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2023. febr. 7. 13:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!