Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nagyon aggódok a fizika...

Nagyon aggódok a fizika érettségim miatt? Hogyan kezeljem a helyzetet?

Figyelt kérdés
Májusban érettségizek fizikából és biológiából, mind a kettő emelt. Átlagban 80%-nak kéne lenniük. Tavaly már érettségiztem belőlük, a biológiám 71% lett (az miatt most nem is aggódok annyira), illetve fizika 39%. Akkor elég gyengén, nem törődöm volt a hozzáállásom, későn kezdtem e tanulni. Most idén eljutottam odáig, hogy már november óta járok külön tanárokhoz, illetve már 2-3 hete elkezdtem az 'intenzívebb' tanulást (értem ez alatt, hogy kivázlatolom a tankönyv anyagait, csinálok érettségi feladatokat, számítási feladatok példatárakból). Fizikánál viszont még mindig 'beletörik a bicskám' az emeltes feladatsorokba, az első 15 feleletválasztósnál általában 6-7-et érek el jobb esetben, esszéim közepes szinten vannak, a számítási feladataimnál meg mindig megakadok a közepénél, szóval ilyen 40%-ra írom mostanában az írásbeliket. Gyakran sajnos elmegy a motivációm, hogy ez nem fog menni.....más is így érezte az elején? Aggódok amiatt is, hogy hiába tudom lexikálisan az anyagot mondjuk mechanikából, elhasalok egy csavaros kérdésen. Meg sokszor nyom, hogy olyan kevés időm van addig.....bár ez nem biztos, szubjektív. Napi 2-3 órát fizikázok átlagban, igazából 6-ot is rá tudok szánni, ha nagyon akarok. A kérdés, hogy más is így érezte a tanulás elején a dolgot? Normális, ha ennyire sürgetőnek érzem az időt? Motivációt, hogyan tartsam fel? A kiábrándultság miatt vannak 'kimaradt' napok....

2023. febr. 7. 20:21
 1/6 anonim ***** válasza:
66%
Ne aggódj, egyetemen a napi 2-3 óra tanulással úgy megbuksz egy komolyabb szakon ahogy az a nagykönyvben meg van írva 😬
2023. febr. 8. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Mondjuk ez nagyon összetett, és attól függ mit értünk komolyabb szakon, egyik gyógyszerész ismerősöm szorgalmi időszakban alig tanul, heti 1x veszi elő az anyagot. Mondjuk vizsgaidoszakban napi 4 órákat tölt el tanulással.. 3,3 körüli az átlaga. Egy másik, gazdaságis pedig 3,6 s átlagot ér el ezzel. De azt nem látom, hogy az a sztereotípia, hogy az egyetemisták hülyére tanuljak magukat, az igaz lenne. Főleg szorgalmi időszakban.



A kérdésem specifikusan a fizika emelttel kapcsolatos.. Ha valakinek van tapasztalata, az nagyon jól jönne. Na meg, aki rá lát az idő - tanulás fuggvenyere.. Mennyi idő alatt mennyit lehet fejlődni..

2023. febr. 8. 12:25
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Az hogy valaki valamit mond az nem biztos hogy fedi a valóságot. Gyere hozzánk mérnöki karra napi 4 óra tanulással vizsgaidőszakban😅
2023. febr. 8. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Én csak annyit mondtam, hogy lehet nagyon egyénfüggő. Függ attól, hogy melyik szak, mekkora a motiváció, mennyire jó az egyén tanulási módszertana, illetve képessége az adott témához, függ attól melyik félév, a féléven belül melyik tárgy (van könnyebb, nehezebb), illetve szorgalmi vagy vizsgaidőszak van e. Félreértés ne essék, nem azt mondom, hogy könnyű meg, hogy nem kell tanulni.. De vannak hullámvölgyek, amikor irdatlan nehéz, de vannak viszonylag könnyebb időszakok is. Én is aktív tanulásra készülök. Orvosit, gyógyszerészetit és villamosmérnökit jelöltem meg, egyik sem tengi lengi szak. A kérdésem az, hogy szerintetek az emeltekből a paraméterekkel ki lehet hozni valami erősebbet (80%+)?Napi 8 órát tudok tanulni átlagosan, 3 hónapon keresztül.
2023. febr. 8. 13:34
 5/6 anonim ***** válasza:
84%
Ki
2023. febr. 8. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
34%
Szia édes
2023. márc. 4. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!