Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tulajdonképpen ahol az egyetem...

Tulajdonképpen ahol az egyetem adott szakra nem húzott idén minimunponthatárt, ott nem lesz augusztusban pótfelvételi sem?

Figyelt kérdés

Ha nem írt elő az egyetem minimumponthatárt, ott gondolom be is telik majd a létszám júliusban, tehát nem lesz pótfelvételi.

Jól gondolom? Csak morfondírozok, mert látom, hogy jó pár egyetemnél nem lesz minimum.



2023. febr. 8. 21:18
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Csak akkor tud betelni a létszám, ha lesz is annyi jelenkező. Kevésbé népszerű szakokon simán lesz pótfelvételi szerintem.
2023. febr. 8. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Azért annyi jelentkező mindig volt, amennyi a felvehető létszám volt. Megnéztem a statisztikákat.
2023. febr. 8. 21:28
 3/9 A kérdező kommentje:
Például eddig minden évbe kétszer annyian jelentkeztek, ahány diákot felvettek. Tehát ha most is kétszeres a túljelentkezés, akkor több mint valószínü, hogy be fog telni a szak.
2023. febr. 8. 21:31
 4/9 A kérdező kommentje:
*évben
2023. febr. 8. 21:32
 5/9 anonim ***** válasza:
Melyik szakról van szó?
2023. febr. 8. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Például a BGE gazd.info szakra tavaly háromszor többen jelentkeztek, idén nincs minimumponthatár.
2023. febr. 8. 22:07
 7/9 anonim ***** válasza:
Pótfelvételi csak önköltséges finanszírozási formára van. Ott nem szokott túljelentkezés lenni szerintem.
2023. febr. 8. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Ez nem igaz, mert állami támogatott pótfelvételi is indult ebből a szakból 2022.-ben.
2023. febr. 8. 22:19
 9/9 A kérdező kommentje:

[link]

A pótfelvételi eljárásban állami támogatott helyre még felvettek 22 főt.

2023. febr. 8. 22:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!