Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » NEK-adatlapot elmehetek...

NEK-adatlapot elmehetek csináltatni úgy, hogy még hivatalosan fel sem vettek?

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdésem, hogy most szabin vagyok, könnyen el tudnám kezdeni a diákigazolványom körüli teendőket, szinte biztosan fel fognak venni az egyetemre, mert nagyon sok ponton van, elmehetek-e így az okmányirodába? Nem küldenek el?

2022. aug. 17. 10:17
 1/6 anonim ***** válasza:
75%
Kétlem, hogy így elmehetnél. Hisz hivatalosan nem is vagy diák, a diákigazolvány pedig pont azért diákigazolvány, hogy igazolja, hogy diák vagy, de te nem vagy diák.
2022. aug. 17. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
71%
#1-es vagyok. Illetve az, hogy 'biztos fel fognak venni', az nem elég. Ha fel is vesznek, akkor is be kell iratkozni. Szóval csak így random nem fogják megcsinálni neked, mert ennyi erővel bárki elmehetne diákigazolványt csináltatni. Illetve maga az adatlap kérése kb. 5 perc a kormányablakban. Hiába mész oda, azt a kódot amit kapsz, azt úgy is a Neptunba fel kell tölteni, mert anélkül nem fogják elkezdeni legyártani a diákot. Szóval most itt a NEK adatlap kérése kerül a legkevesebb időbe.
2022. aug. 17. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Tudom, ezek nekem is átfutottak az agyamon, de képzeld, sikeresen elintéztem az adatlapot..


Ebben az országban minden érdekesen működik.

2022. aug. 17. 14:33
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Az 1-2 valahol félrecsúszott szerintem. NEK adatlapot lehet kérni bármikor, hiszen utána úgyis az egyetem intézi majd a diákigazolványt (miután a hallgató kérte azt). Tehát ha végül nem veszik fel, akkor nem lesz diákja és kész.

Az "5 perc" meg barokkos túlzás egy zsúfolt kormányablaknál.

2022. aug. 17. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Bármikor kérheted, nem tudják bent, hogy felvettek-e valahova.
2022. aug. 18. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan elintézheted, én is felvételi előtt voltam :)
2022. aug. 18. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!