Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi történik, ha nem tudom...

Mi történik, ha nem tudom elkészíteni a szakdolgozatom?

Figyelt kérdés
Március vége a határidő,de nagyon rosszul állok vele, van 8 oldalam, arra is azt mondta a témavezetőm,hogy nem jó, de nem segít abban,hogy mitől lehetne jó. Mindent más követelményt (tesi, szabválok, minden tárgy) teljesítettem, így viszont ha lehetne még örülnék is neki,ha a szeptemberi félévben adhatnám le, lenne időm rá, és 100% erre tudnék fókuszálni. Viszont még a tanárok sem tudták megmondani,hogy mi van,ha nem adom le időben, az egyik mondta,hogy SZERINTE ki kell fizetnem a félévet (300ezer :DDD)
2023. febr. 13. 20:03
 1/10 anonim ***** válasza:
76%

miért ne kéne kifizetni a félévet?

plusz fél év az egyetemen, annak minden előnyével (diákigazolvány), és hátrányával (tandíj).

2023. febr. 13. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
81%
Igen, ki kell fizetni a félévet, mert maga a szakdolgozat is egy tárgy, amit teljesíteni kell.
2023. febr. 13. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Suetonius ***** válasza:

Segíts, hogy segíthessünk: önköltségesen vagy? Akkor igen: ki kell fizetni a kövi félévet.

Amúgy ilyen esetben mindig a TO-hoz érdemes fordulni. :)

2023. febr. 13. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nem , államin vagyok, mindig azon voltam
2023. febr. 13. 20:52
 5/10 Suetonius ***** válasza:
Nyaggasd a TO-t, ők a legpontosabbak. Egyetemenként változó az ilyen szitu kezelése.
2023. febr. 13. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

1. Kell-e aktív félév ahhoz, hogy a szakdogát a következő félévben le tudd adni? Ez egyetemenként elétrő, látatlanban nem tudunk segíteni.

2. Ha az első kérdésre a válasz igen, akkor kell-e fizetned akkor, ha lesz még egy aktív féléved? Alapesetben nem, mivel államin vagy. De ha elhasználtad a 12 félévet, vagy az adott képzésre járó féléveket (talán a képzési idő másfélszerese?) akkor fizetni kell, egyéb esetben nem. Illetve azt is vedd figyelembe, hogy lehet hogy most nem kell fizetni, de ennyivel kevesebb féléved marad ha akarsz még tanulni, és annak a vége így már valószínűleg fizetős lesz.

2023. febr. 13. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
18%
Ott van a ChatGPT, egyik ismerősömnek egy délután alatt összekattingattunk egy komplet szakdolgozatot és 5-öst kapott még decemberben. Plágiumellenőrzésen sem bukott le mivel másképp generálja a mondatszerkezeteket a mesterséges intelligencia. Március végéig kettő 120 oldalas doktori disszertációt meg lehet írni 0-ról nem hogy egy mezei 40 oldalas bohóckodást.
2023. febr. 13. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 NTBS ***** válasza:
0%
2-3 hét alatt simán megírható.
2023. febr. 14. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Amennyiben maradt még állami féléved, nem kell fizetni. A kérdés az, hogy van-e szakdolgozat tárgyad amiért kreditet kapsz mert akkor tanulói jogviszonyban csinálhatod meg a kövi félévet, amennyiben nincs, akkor abszolválsz és jogviszony nélkül készülsz a szakdogával. De olyat is hallottam már, hogy a konzulens átengedte a szakdogás tárgyon, hogy ne kelljen fogyasztani az államilag támogatott féléveket. Kérdéses, hogy melyik éri meg jobban, amennyiben szeretnél még diákot stb. akkor jobb lenne tanulói jogviszonyban maradni.
2023. febr. 15. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
60%
Nagyon egyszerű, ha nem határidőre adod le, akkor félév végén (szorgalmi időszak végéig kell teljesíteni a tárgyakat) ha a tanár nem szararc, elfogadja, aláírja, te abszolválsz és következő felévben csak államvizsga.
2023. ápr. 17. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!