Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Esti tagozatosként 17 évesen...

Esti tagozatosként 17 évesen tudok diák munkát vállalni? Vagy keressek rendes munkahelyet?

Figyelt kérdés

2023. febr. 15. 10:32
 1/5 anonim ***** válasza:
81%

Azt csinálsz, ami neked jó, és összeegyeztethető benne a munka és a tanulás, de a diákmunka ismérve általában nem az, hogy jól megfizetik, és hosszú távra lehet vele tervezni. Alkalmi pénzkereset, pénzkiegészítésre jó.

Az állandó munkánál, 17 évesen, gondolom képesítés, tanult szakma nélkül megint kérdésesek a lehetőségek, és hogy mit érdemes neked bevállalni azt neked kell eldönteni.

Pl vállalkozó mellett segédmunkásként lehet jó, és rossz is, de kemény fizikai munka, stb.

2023. febr. 15. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Estisként nem tudsz diákmunkát vállalni.
2023. febr. 15. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Diákmunkára estisek nem mehetnek.
2023. febr. 15. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
79%
Úgy tudom nem lehet. Én is esti tagozatos vagyok, 18 éves. Ahogy észrevettem, egy alkalmi bejelentéses/részmunkaidős munka még jobban is fizet, mint egy diákmunka. Nálam még a nettó 950 ft-ot is sajnálták, aztán találtam alkalmi bejelentéseseket nettó 1500-ért, amivel nem hozom le a csillagokat az égről, viszont hosszú távra jelentkeztem, jó a munkaközösség és élvezem amit csinálok. Kiegészítésképpen jobbat nem is találhatnék jelenleg.
2023. febr. 15. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Esti tagozatos vagyok,2 szakmával és 1 alkalom kivételével sose találtam rendes 4 órás munkát.

Annál az 1 alkalomnál fél hónapot dolgoztam,egyszer beraktak délutánra 4 órázni aztán este,aztán túlóra(10órázni kellett) aztán havi 2x szombaton kellett bemenni,nekem ez nem működött iskola mellett.

Nehezíti az egészet az hogy vidéken élek és ebben a városban alig van munkalehetőség.

Diákmunkára nem mehetek mert felnőttoktatásnak számít..

Legszívesebben felmennék pestre dolgozni de az oda és visszaút összesen 5 óra lenne és hiába lennék ott 4 órás munkába nem érnék be iskolába..

2023. jún. 22. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!