Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Doktori megírásához kell...

Doktori megírásához kell valami intézmény vagy valaki önállóan is írhat doktorit s a diploma megléte az egyetlen feltétel?

Figyelt kérdés
2023. febr. 15. 17:12
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A doktorit nem lehet "megírni". Ugyanúgy ahogy mondjuk a BSc képzés sem csak a szakdolgozat megírásából áll, hanem sok más tanulmányi követelményt kell teljesíteni, a doktori esetében sem elég a doktori disszertáció megírása. Tény hogy itt sokkal nagyobb részt tesz ki a disszertáció mint egy szakdolgozat, de ettől függetlenül ugyanúgy kell például tantárgyakat is teljesíteni.
2023. febr. 15. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy az első mondja. Ugyanúgy van hallgatói jogviszony, ők a doktorandusz hallgatók az egyetem doktori iskolájában. Oda ugyanúgy felvételivel lehet bekerülni.
2023. febr. 15. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
És akkor ez úgy szokott lenni hogy mellette dolgoznak, vagy azért pénz jár mert írják a doktorit?
2023. febr. 15. 17:34
 4/10 anonim ***** válasza:
52%

Nekem 100 ezer volt 5 éve kb az ösztöndíj, pont utánam emelték a duplájára. Szokás mellette tanítani (kredit jár érte, talán pénz is, én ebből kimaradtam), meg max félállásban lehet dolgozni.


De van iskolán kívüli doktori is, ha van elég cikked, megírod, beadod, a pontos feltételeket nem ismerem. Normál esetben nem éri meg, hiszen kaphatsz ösztöndíjat is a rendes úton. Mondjuk ha kutatóintézetben kutatsz sima MSc-vel és így lesz sok cikked, de akkor se éri meg az ingyenpénzt eldobni.

2023. febr. 15. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A doktori képzés 4 éves, abból az első két évben a kutatás mellett tárgyakat is kell teljesíteni, a második két év már csak a kutatás. Illetve néhány helyen órákat is kell tartani. Az első két évben tudtommal 140.000 Ft-os ösztöndíj jár, a második kettőben 180.000 Ft. Mivel ez nem elég a megélhetésre, legalább részmunkaidőben tudtommal szoktak dolgozni mellette. Én még csak mesterre járok és mindössze érdeklődöm a doktori iránt, szóval javítsátok ki, ha valamit rosszul írnék.
2023. febr. 19. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

"Nekem 100 ezer volt 5 éve kb az ösztöndíj, pont utánam emelték a duplájára."


A doktori ösztöndíj már 8 éve havi 140 ezer (3.-4. évben 180 ezer) és ez most is pontosan ennyi. Tehát nem volt 5 éve 100 ezer, és nem is emelték azóta sem, nemhogy a duplájára de még egy árva forinttal sem.

És mielőtt valaki azzal jönne hogy ő biztos máshol tanult, ez egy állami ösztöndíj, alanyi jogon jár minden államilag támogatott képzésen tanuló doktorandusznak kivétel nélkül. Ezen felül plusz ösztöndíjat természetesen adhat az intézmény.

2023. febr. 19. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Viszont ez nettó vagy bruttó amiről beszéltek ez adóköteles még vagy már a Adózott hogy adómentes Vagy ez hogy van?


Ráadásul hallottam valami havi 300 ezerről is csak azt nem tudom hogy mi.

2023. febr. 19. 18:53
 8/10 A kérdező kommentje:
Mindenesetre ha nettó 180-ról van szó az a garantált bérminimum összege sokan ennyiből élnek mindennemű perspektíva nélkül.
2023. febr. 19. 18:54
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Nettóban értendő, nem kell adózni belőle. Havi 300 ezres ösztöndíjról nem hallottam, az valószínűleg az intézmény vagy valami alapítvány saját ösztöndíja lehet.
2023. febr. 19. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Amíg létezett az egyetemi doktori intézmény, ami a Dr. Univ. címet adta (ez volt az úgynevezett "kisdoktori"), addig lehetett csak egy disszertációval doktori címet szerezni. Amióta 1984-ben felváltotta a PhD, azóta nem.

Bővebben: [link]

2023. febr. 25. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!