Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyire nehéz Pécsen bejutni...

Mennyire nehéz Pécsen bejutni kollégiumba?

Figyelt kérdés

Pte lenne az első helyen, azon belül is a gyógytornász szak.

Tudom, hogy sok minden befolyásolja...

Magától Pécstől elég messze lakom, 200 km, viszont egy dokumentumot letöltöttem, ahol láttam, hogy szociálisan nem kapnék annyi pontot. (Szüleim fizetése azonban bőven átlag alatti, közalkalmazottak)

Albérletet viszont nem tudunk megengedni magunknak.


Mennyi lehet így az esélyem? Ti, hogy jutottatok be?



2023. febr. 17. 20:17
 1/2 anonim ***** válasza:
Én 250 km-re lakok, de majdnem 4 óra alatt lehet lejutni és ez is sokat dobott a pontokon. Van 2 kisebb testvérem, szüleim minimálbérért dolgoznak és tartós beteg is van a családban, így a havi gyógyszerköltség elég magasra jön ki, illetve ugye a felvételi pontok is számítanak és nekem az is elég magas volt. Ezekkel elég pont összegyűlt, hogy az első megjelölt kollégiumba felvegyenek.
2023. febr. 17. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Számold ki, hogy hány pontod lenne és vesd össze a ponthatárral (ami attól is függ, hogy milyen karra jelentkezel).


Ez alapján számolgass:

[link]


És itt vannak az idei ponthatárok:

[link]


Ennél pontosabbat senki se fog tudni mondani. Nyilván itt sem lehet tudni előre, hogy mennyit fog változni idén a ponthatár.

2023. márc. 8. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!