Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek van esélyem...

Szerintetek van esélyem valamelyik budapesti kollégiumba elsőévesként (nem szakkoli) bejutni? Részletek lentebb...

Figyelt kérdés

Számolgattam a pontjaimat, és 15 jött ki:/ a ponthatár pedig 30-35 szokott lenni. De hátha valamit elszámoltam.

Szüleim keresete teljesen átlagos, nem váltak el, családban senki sem súlyos beteg

Nincsennek testvéreim

Budapest a lakóhelyemtől 2 óra autóval, 2,5 óra busszal

Érettségim kitűnő lett, 2 emeltet is csináltam, átlag alapján megkapom érte a max pontot

Van OKTV 11-20. helyezésem

Amiben nem vagyok biztos: azért is kapok pontot, hogy nappali képzésre jelentkeztem és államilag finanszírozott szakra? Vagy azt csak a felsőbb éveseknél számolják? Mert ez nem volt egyértelműen leírva a táblázatban. Mert ha mégis számolják, akkor 25 pontom lenne (ami még mindig kevés, de hátha...)

Nagyon nagyon szépen köszönöm, ha megpróbáltok segíteni, tanácsokat adni és információkkal ellátni. Elsősorban azok segítségét várom, akik kollégisták jelenleg vagy valamikor azok voltak Budapesten.



2022. júl. 5. 21:09
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
93%
Látni kellene a pontszámítás szabályait.
2022. júl. 5. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
ELTE-n szinte kizárt, hogy ezzel kolit kapj. Még emellé két testvérrel is véleményes lenne.
2022. júl. 5. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
igen 2-es, én is így látom:/ de szerintem igazságtalanság, hogy csak azért nem vesznek fel koliba, mert nincsennek testvéreim. hiába a kitűnő érettségi, a távolság és a versenyeredmény...ennél többet nem tudok felmutatni.
2022. júl. 5. 22:54
 4/19 A kérdező kommentje:

1-es: az Elte kollégiumainak a honlapján levő dokumentum alapján számoltam ki.

[link]

2022. júl. 5. 22:56
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Az ELTE nem értékeli gyakorlatilag a tanulmányi eredményt (elhanyagolható). De a fő baj, hogy nagyon kevés kollégiumi hely van, más egyetemekhez képest is.


Engem ugyanez plusz két testvérrel nem vettek volna fel. Amivel be lehet jutni, az az, hogy papír alapján létminimum alatt éltek (40 000 Ft körüli egy főre jutó, vagy ilyesmi).

2022. júl. 6. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

5-ös: ez nagyon durva, hogy még két testvérrel sem vettek fel.

egyébként én több várost is megnéztem, és tapasztalataim alapján pont az Elte kollégiumai veszik figyelembe a legjobban a tanulmányt. A többi városban ennyire SEM.

2022. júl. 6. 10:11
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
BME-n pl. minden évben komolyan veszik a pontszámításnál a tanulmányt. Többi egyetemet nem tudom. Na de, igen, számít, hogy nappalis vagy. Nem számít viszont, hogy 2 órányira vagy az egyetemtől, a km számít (ezt a rendszer adja meg), itt sok pontra ne számíts, gondolom esetedben 1-2-3 pont lehet. 25 ponttal már reménykedhetsz, mert idén a felsőbbéveseknél nagyon lement a ponthatár (sokkal kevesebben jelentkeztek). Ha kell még segítség, nyugodtan írj. :)
2022. júl. 6. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
7-es köszi neked is a válaszod! BTK-ra jelentkezek. km-ben számoltam, arra 7 pontot kapok.
2022. júl. 6. 18:16
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg nézegess magán kolikat vagy haverokkal, ismerősökkel közösen kivenni lakást....Szakkoli miért nem jöhet szóba? Nagyon jó lehetőség és ott sokszor könnyebb koli helyet szerezni, mint sima szockolis felvételi eljárásban.
2022. júl. 6. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

9-es BTK-ra jelentkeztem, és ha jól láttam, akkor annak nincsen szakkolija (vagy ha van, nem külön, és így nem látom értelmét). De ha valaki tud BTK-s szakkoliról valamilyen infót, véleményt, ne tartsa magában!:D

ma elkezdtem nézegetni a magánkolikat, sajnos nem állok vele jól:/ veszélyes környékeken vannak már csak helyek, vagy olyan helyeken, ahol naponta 1,5 órát kéne ingáznom a suliba átszállással.

albi pedig nem jöhet szóba, mert szószerint egyik ismerősöm sem tervez ott tanulni, és Budapesten sem tanul jelenleg egy ismerősöm sem. Mire találok interneten lakótársa(ka)t, addigra meg elkelnek a jobb és/vagy olcsóbb albérletek.

2022. júl. 6. 20:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!