Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A kreditindex ugyanaz mint az...

A kreditindex ugyanaz mint az ösztöndíjátlag?

Figyelt kérdés

Ez eléggé buta kérdés lehet, elsőéves hallgató vagyok még csak és nem értem ezt.


Nem sok kreditet vettem fel ősszel: kreditindexem (és amúgy a korrigált kreditindexem is) 3,77. Nálunk az ELTE-BTK-n 4,37 ösztöndíjátlagtól kapunk 8400 Ft-ot. Így ez azt jelenti, hogy én nem leszek benne még az 1. lépcsőben sem, ergo nem lesz ösztöndíj? Vagy a kreditindex mit mutat, és hogy kapom meg az ösztöndíjátlagot?



2023. febr. 18. 22:30
 1/1 anonim ***** válasza:

Részletesen leírom, hogy melyik átlag mit jelent:


Hagyományos átlag: jegyeid összege osztva a tárgyak számával.


pl. 2 tárgyat vettél fel az egyik 2-es, a másik 5-ös akkor (2+5)/2 = 3,5


Súlyozott átlag: tárgy kreditértéke * tárgyra kapott jegy, ezeket össze kell adni minden egyes tárgy esetén, és a kapott összeget el kell osztani az össz kredittel.


pl. 2 tárgyat vettél fel, az egyik 2-es és 2 kredites, a másik 5-ös és 4 kredites akkor (2*2 + 4*5) / (2 + 4) = 4,0


Kredit index: tárgy kreditértéke * tárgyra kapott jegy, ezeket össze kell adni minden egyes tárgy esetén, és a kapott összeget el kell osztani 30-al. Átlagosan félévente 30 kreditet kell teljesíteni. Tehát ha sok kreditet veszel fel és jól teljesítesz akkor 5,0 feletti értéket is elérhetsz.


pl. 2 tárgyat vettél fel, az egyik 2-es és 2 kredites, a másik 5-ös és 4 kredites akkor (2*2 + 4*5) / (30) = 0,8



A kreditindex az a ösztöndíjátlag másik neve. Mivel neked alacsonyabb, ezért nem fogsz kapni sajnos.

2023. febr. 18. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!