Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogy lehet valakinek jobb az...

Hogy lehet valakinek jobb az ösztöndíjátlaga az egyetemen mint 5?

Figyelt kérdés
Idén 4,9-es átlagot értem el, és a felét kapom a maximális ösztöndíjnak. Hogy lehetséges hogy valaki nagyobb átlagot ér el mint 5?

2022. okt. 20. 16:40
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Mert nem a valóban teljesített kreditekkel osztanak, hanem azzal a kreditszámmal, amit a mintatanterv szerint abban a félévben teljesíteni kell.
2022. okt. 20. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
66%

Egyetemenként változik, hogy mi alapján adják az ösztöndíjat. Tehát amit én leírok, az nálunk volt így, lehet hogy a konkrét esetben tök más oka van.

1. Az ösztöndíjat a kari átlaghoz viszonyítják. Aki azt eléri kap egy alap összeget, az afölötti részt pedig valamilyen matematikai képlet alapján számítják. Na most ha az évfolyamon mindenki jó tanuló, és mondjuk 4,7 az évfolyamátlag (nem írod hova jársz, én fél tucat fős msc vagy szakmérnöki évfolyamon találkoztam már ilyennel, tehát ez is egy reális lehetőség) , akkor lehet hogy egyszerűen ennyi jön ki matematikailag.

2. Az ösztöndíjátlag plusz kreditekkel növelhető. Ha neked a klasszikus átlagszámítás számítás szerint 4,6 az átlagod, de mindezt úgy érted el hogy a mintatantervhez képest 15%-al több kreditet teljesítettél az adott félévben, akkor a 4,6-nak a 115%-át veszik az ösztöndíj meghatározásakor. Ilyen formában 5 fölött is lehet az ösztöndíjátlag.

2022. okt. 20. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
96%

SZTEn kreditindexet néznek azaz számít hogy hány kreditet vettél fel, hányat teljesítettél abból és, hogy mennyi az ajánlott félévenkénti kredit.(általába 30)


Tehát ha mondjuk van 4.5 ös súlyozott átlagod, mondjuk felvettél 35 kredited akkor 4.5*(35/30) számolás alapján 5.25 ös átlagod lesz.

Ez általában azért van így, mert sima súlyozott átlagnál lehetne az is hogy valaki csak 20 kreditet vesz fel és egyértelműen könnyebb ennyi mellett jobb jegyet szerezni.

2022. okt. 20. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!