Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szinte lehetetlen lesz kibukni...

Szinte lehetetlen lesz kibukni az egyetemekről?

Figyelt kérdés

Eduline:

"A felsőoktatási törvényt egy másik ponton is módosították: eddig azoknak a hallgatóknak a jogviszonyát egyoldalúan megszüntethették az egyetemek és főiskolák, akik hatszor megbuktak ugyanabból a tantárgyból. Ezt a passzust most törölték a jogszabályból - persze a hallgatói jogviszonyt más okok miatt továbbra is el lehet majd veszíteni."


index.hu

"A felsőoktatási törvény szerint eddig az egyetemek és főiskolák egyoldalúan megszüntethették azoknak a hallgatóknak a jogviszonyát, akik ugyanabból a tantárgyból hatszor megbuktak. Ezt a passzust most törölték a jogszabályból, ami azt jelenti, hogy gyakorlatilag lehetetlen lesz kibukni a felsőoktatásból. A hallgatói jogviszonyt ezentúl csak fegyelmi vagy anyagi okok miatt (például ha valakinek fizetési hátraléka van, vagy állami ösztöndíjas félévei elfogytak, de önköltséges formában nem szeretne tanulni) lehet majd elveszíteni"



Ehhez képest a mostani törvényben még mindig ott van ez:

2011. évi CCIV. törvény 59. §

(3) A felsőoktatási intézmény egyoldalú nyilatkozattal is megszünteti annak a hallgatónak a hallgatói jogviszonyát, aki

a) a tanulmányi és vizsgaszabályzatban, illetve a tantervben rögzített, a tanulmányokban való előrehaladással kapcsolatos kötelezettségeit nem teljesíti,


Most akkor kinek van igaza?



2023. febr. 21. 20:21
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Lehetnek olyan tárgyak, amelyeket, ha bizonyos számú félév alatt nem teljesíti, kirakják.
2023. febr. 21. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Régen úgy volt, hogy a törvény előírta, hogyha valaki hatszor megbukik azt ki kell rúgni, de az egyetemnek/karnak meg volt adva az a jog, hogy ezt nehezítse, tehát mondjuk négy bukás után is kirúghatnak. Az egyetemnek még mindig megvan a joga, hogy "nehezítéseket" vigyen bele szabályzatba, kb ezt írja le az a) pont.


Hasonló a helyzet a nyelvvizsgával kapcsolatban is, a törvény régen előírta a B2-es nyelvvizsgát, mostmár nem, de az egyetem/kar előírhatja és akkor kelleni is fog.

2023. febr. 21. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én is azt hittem de kaptunk emailt az egyetemtől, hogy ha 4 tárgyfelvétel után sem sikerül akkor át tesznek önköltségesbe ahol még 2 tárgyfelvételt ejthetsz meg és ha úgy sem megy akkor kirúgnak.
2023. febr. 22. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Telón nem keresgélek, később megnézem, de szerintem megint nem törvényt módosítottak, hanem veszélyhelyzeti kormányrendeletettel szabályozzák, az nem épül be a tv szövegébe.
2023. febr. 22. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Na, megnéztem. Nem tudom, te mit néztél, de kikerült a törvényből az 59§ (4), ami ez volt: A felsőoktatási intézmény egyoldalú nyilatkozattal megszünteti annak a hallgatónak a hallgatói jogviszonyát, akinek az azonos tanegységből tett sikertelen javító, és ismétlő javító vizsgáinak összesített száma eléri az ötöt.


Ez már nincs benne.

A tvsz-nek továbbra is meg kell felelni.

2023. febr. 22. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
79%

Tulajdonképpen az egyetemre ruházták annak eldöntését, hogy a tanulmányi előrehaladás címszó alatt mit ért.

Egyébként meg a képzési idő plusz 2 félév elteltével mindenkit áttesznek önköltségesre, ha addig nincs diploma. Úgyhogy lehet bohóckodni, csak utána már pénzért.

2023. febr. 22. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!