Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Doktori címet minden szakmában...

Doktori címet minden szakmában hasonló idő megszerezni vagy van amiben gyorsabb egyikben másikban esetleg különösen gyors? Van büfé doktor?

Figyelt kérdés
2023. febr. 22. 17:44
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
68%
10. Sose lesz neki, attól nem kell félni.
2023. febr. 23. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
De legálisan
2023. febr. 23. 08:50
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

"Szerintem dicséretre méltó akinek doktori címe van, mert azok a szakok amik foglalkozási doktori címet érnek azok nehezek."


Ezzel a résszel nem értek egyet a válaszodból, a többi részét nagyon jól leírtad, viszont ez nem igaz ebben a formában, sőt épp ez szokott lenni sok vita és feszültség forrása sokszor a témában, hogy pl. egy jogász és egy államtudományi végzett mivel "több", mint egy mesterképzést elvégzett villamosmérnök, vagy közgazdász. Senkit nem akarok megbántani, de nagyon nem a jogász és az államtudományi szak tartozik a legnehezebb szakok közé, mégha most be is sértődik néhány joghallgató, vagy végzett, hogy márpedig neki mennyit kellett tanulni meg milyen sok tananyag stb.

Egy joghoz tulajdonképpen csak le kell ülni és rászánni, hogy tanulj, mégha nagy anyagmennyiség is van, ellenben egy mérnökin nagyon kemény matek van, meg egyéb szintén kemény számolós tantárgyak, amiken kihullik a jelentkezettek 70%-a kb, nem véletlen ennyire keresettek, és nagyon jól megfizetettek a mérnökök, mivel nagyon nehezen elvégezhető szakok, ennek ellenére egy mérnök nem kap foglalkozásdoktorit, és egy jogász meg egy államtudományi szakot végzett is lenézően tekinthet a mérnökre, csak mert neki ott a két betű a neve előtt.

Jogászoknál azért van foglalkozásdoktori, mert ez egy hagyomány, így alakult ki az évszázadok során, és fennmaradt ez a szokás. Nem a nehézsége miatt, nem azért mert többet érnek bármilyen más egyetemet végzettnél, csak azért mert anno így alakult ki, és meghagyta a jelenlegi szabályozás is. Hozzáteszem, jó lenne már jogilag szabályozni, és megindokolni, hogy mire is kapják, mert ez egy megkülönböztetés másokkal szemben, amit nem kellene hagyományok miatt pusztán ma is alkalmazni mindenféle szabályozás nélkül, pláne az meg, hogy egy államtudományin mirefel kapnak doktorit, sztem kevesen értik. Eleve ezt a területet nem sok értelme volt szerintem elvállasztani a jogtól, mert ez a két tudományág összetartozna, nem véletlen állam-és jogtudományi kar az egyetemeken is. Szóval ez a foglalkozásdoktori manapság szerintem sok esetben orvosokon és gyógyszerészeken kívül csak indokolatlanul magasabb szintre prezentálja a viselőit olyanokhoz képest, akik szintén megérdemelnék, mégse kapnak.

2023. márc. 15. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

#13, én vagyok az a bizonyos válaszoló.


Tudom, hogy milyen nehezek a mérnöki szakok mivel én magam is mérnök vagyok (BME-t végzett).


Én azt írtam le a válaszomba, hogy nagyon nehezek azok a szakok, de attól még vannak egyéb nehéz szakok (pl. mérnöki szakok ...) amikért nem jár foglalkozási doktori cím. Jelzem én is megszenvedtem a diplomámért, nekem nem volt bajom a matekkal és a számoló tárgyakkal sem, főleg 5-öst szereztem ezekből a tárgyakból, én az elmélet magolásától szenvedtem de nagyon. Amúgy az én időmben az emberek 25-35% végezte el a képzést.


Én sem értek azzal egyet, hogy egy jogász foglalkozási doktori címet kap, szerintem általános orvosnak, fogorvosnak és állatorvosnak kéne csak ilyen címet kapnia, a gyógyszerészeknek se kéne, mert ők nem orvosok. A jogászok nyilván azért kapnak, mert ez egy hagyomány. Ha holnaptól bevezetnék azt, hogy minden mérnök foglalkozási doktori címet kapjon, azzal én nem értenék egyet, én nem vágyok egy címre csak azért mert mérnök vagyok és rengeteget szenvedtem az egyetemen.

2023. márc. 15. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%
Sose értettem mi értelme elvégezni valamit doktori címért. Doktor Úrnak /Doktornőnek soha nem fognak szólítani hacsak nem vagy orvos fogorvos vagy esetleg állatorvos.
2023. aug. 7. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!