Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit tegyek ha egyetemre...

Mit tegyek ha egyetemre akarok menni mert felsőfoku végzettségű szeretnék lenni de egyszerűen fogalmam sincs hogy melyikre menjek melyik szakra stb?

Figyelt kérdés

Nagyjából csak annyit tudok hogy nem akarnék megállni egy normál alapképzésen ha nem szeretnék tovább menni doktori címre majd tovább.


Nem diploma halmozó szeretnék lenni hanem olyan szinteket szeretnék elérni amit magasabbak mindig az előzőnél.

Adjunktus docens professzor vagy ugyanez más irányba.


És lehetőleg valami tényleg hasznos dolgot Bár nem tudom hogy van e haszontalan Egyetem de sokan lehetek találnak büfé éjszakát sok szakott.


Igazán érdekelne elsőkörben erről a témakörről amit itt felvetettem rengeteg cikk amit végig olvashatok ami olyanokról ír hogy akik ezeket végzik azok mégis mit hol melyik szakon mit dolgoznak végül illetve hogyan alakul akarják hogy minél nagyobb rátekintés említi hogy egyáltalán milyen szakirányban válasszam ezt.


Orvos jogász nem akarnék lenni ezek idegenkednek tőlem leginkább az a gondom hogy úgy érzem egyszerűen valamiért nincsen rálátásom a világra.


Ez lenne inkább az első ezen változtatni. Nagyjából fogalmam sincs hogy mit kezdjek magammal, az érettségin túl vagyok, szakmám nincs de úgy tudom egyetemi képzettséget lehet szerezni szakma nélkül is úgy értve hogy magát az egyetemet el lehet kezdeni úgy.


2023. febr. 23. 06:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
92%
Ne haragudj meg, de aki ennyire zagyván ír, ennyire nem tud értelmesen fogalmazni, annak bármely területen irreális, abszurd cél az egyetemi oktatói pálya. A tanításhoz előfeltétel a magas fokú nyelvi intelligencia.
2023. febr. 23. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
88%
A leírásod alapján nem hiszem, hogy egyetemre kéne menned. Szerezz szakmát inkább. Abban is lehet nap, mint nap fejlődni, nagyon szép eredményeket elérni.
2023. febr. 23. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
1 az egyetemen engem tanítának. Nem oktatónak mennék hanem diáknak
2023. febr. 23. 08:51
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
3, a hallgatók nyilván nem, de az adjunktusok, docensek stb. mind egyetemi oktatók. Ha a tudományos pálya a célod (tehát doktori fokozatot szerezni, feljebb és lépkedni ezen a ranglétrán), abba a kutatás és a tanítás is beletartozik.
2023. febr. 23. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, nagyon rossz a megközelítésed. Te jelenleg nem végzettséget és hivatást szeretnél, hanem titulust. Annyi nem derült ki a kérdésből, hogy egyáltalán kedvenc tárgyad van-e, esetleg valamiből kiemelkedsz. Amit te kérsz, az elérhető természettudományos tárgyakból, bölcsész karon, mérnöki szakokon, de művészetek terén is. Hiába ajánlom neked, hogy akkor nyelvtudományok irányába indulj el, ha bikkfanyelvű vagy, vagy ajánlom neked a biológiát, miközben alapvető természettudományos gondolkodástól is távol állsz. Leírtál 2, teljesen különböző szakot, amiről kikötötted, hogy nem szeretnéd, oké. Mi van a 200 másikkal? Mi érdekelne pontosan? Mit szeretnél kutatni?
2023. febr. 23. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Semmit....
2023. febr. 23. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Operában is énekelnek mégse énekelni megyek oda.
2023. febr. 23. 11:08
 8/12 A kérdező kommentje:
Sorold fel azt a kétszázat és majd kihuzigálom ami nem kell.
2023. febr. 23. 11:09
 9/12 anonim ***** válasza:
Ja, hogy csak trollkodsz... nekem ez nem esett le, annyi gyökér van, aki komolyan gondolja a hülyeségeit.
2023. febr. 23. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Mondjuk elég unalmas lehet valakinek, ha van ideje ekkora szövegeket trollkodásból megírni.


Ha meg valódi kérdés, mert sok ilyen ember van, először is tudni kellene, egyáltalán miből milyen érettségijeid vannak, mik mentek jól, emelt szintűt csináltál-e stb. Egy szakterületről doktori iskoláig eljutni pedig már úgy kellene, hogy eleve tudod milyen célod van, és ennek megfelelően tanulsz középsulitól kezdve.

2023. febr. 23. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!