Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nőként mennyire “javasolt” a...

Nőként mennyire “javasolt” a szülészet-nőgyógyászat?

Figyelt kérdés

5. éves orvostanhallgató vagyok, nem igazán tudtam még eldönteni, hogy jövőre a diploma után merre tovább. Van 1-2 szakterület, ami érdekel, de a szívemhez legközelebb a szülészet-nőgyógyászat áll, amiről lépten-nyomon mindenki csak lebeszélni akar, mert nő vagyok, mert ők “hentesek”, mert nem lehet mellette normális családi életet élni stb.

Sajnos nincs női kezdő rezidens ismerősöm, akitől meg tudom kérdezni, ezért hátha itt valaki olvassa a kérdésem: mennyire nehéz összeegyeztetni ezt a szakmát a családdal? Mennyire kezelnek másként a szakmában csak azért mert nők vagytok?



2023. febr. 24. 08:57
 1/4 anonim ***** válasza:
46%

Hentesek? Azért ez elég érdekes hozzáállás azok részéről, akik ezt mondták.

Egyre több nő van, sok kórházban már a szülész-nőgyógyászok fele nő. Nem kezelik máshogy őket. Neked kell tudni, hogy mik a terveid. Sajnos a sok helyen pont azért van orvoshiány, mert a frissen munkába állt lányok/nők pár éven belül mennek szülni, és nagyon sokan soha többet nem is mennek vissza dolgozni.

2023. febr. 24. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Bátran vágj bele, ha ez érdekel. Én anesztes vagyok, a saját perspektívámból azt látom, hogy vannak szép számmal női nőgyógyászok. A szakterület nagyon széles, benne van a nőgyógyászati endokrinológiától a szülészeten meg a nőgyógyászati sebészeten át az onkológiáig egy csomó minden. Ezek egy része tényleg fizikailag megterhelő (pl. a szülészeten az éjszakázások), viszont olyan irányba is mehetsz a szakvizsga után, ami kényelmesen végezhető emberi munkaidővel (pl. nőgyógyászati praxis). Hajrá, és ne hagyd magad elbizonytalanítani!
2023. febr. 24. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia, nekem egyáltalán nincsenek orvosi tanulmányaim, én fogyasztói oldalról szeretnék válaszolni a kérdésedre. Szerintem fogyasztói oldalról nézve pozitívum is lehet, hogy női nőgyógyász vagy, nagyon sok ismerősöm kizárólag női nőgyógyászhoz szeretne járni, mert úgy kevésbé "cringe" az élmény. Azaz kereslet szerintem mindenképpen lenne rá, előnyöd lehet a nemedből adódóan.


Azt sajnos nem tudom mennyire megterhelő munka, vagy a munkatársak/főnökök másképp kezelnek-e mert nő vagy.

2023. febr. 24. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Itt Pécsett a klinikán sokkal több rezidensek között a nő. Családban is van női nőgyógyász . Neki egyelőre nincs családja, komolyabb kapcsolata sem volt az évek alatt. Ő pár éve szakvizsgázott. Eddig nagyon karrier orientált volt.

Én ötödévesként reuma/ onko felé szeretnék majd szakosodni, mert nem bírom az akut helyzeteket. Szerintem egy rugalmas férjjel simán lehet neked is normális családi életet. Ezek miatt ne mondj le erről .

2023. márc. 17. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!