Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Alapképzésen, szakdolgozati...

Alapképzésen, szakdolgozati témaválasztásnál érdemes új témát javasolni, ha a felkínáltak közül egyik sem áll túl közel hozzám? Javasolhatok több témát is egyszerre? Többi lent

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy ugye az államvizsga fő részét a szakdolgozattal kapcsolatos előadás teszi ki, tehát olyan téma kell amit szeretek és értek is, amiről jó beszélni. Azt is hallottam, hogy eleve nem érdemes semmilyen kutatást végezni, ha úgy ülsz neki minden alkalommal, hogy na már megint ezt kell csinálni hogy a fene egye meg :-). Ezért is gondolom, hogyha esetleg a szakdolgozati témaválasztásnál nem találnék olyan témát ami megfelel, javasolnék újat. De érdemes egyáltalán, el szokták fogadni?

2023. febr. 28. 20:33
 1/3 anonim ***** válasza:

MATE-s voltam, nem tudom más egytemen hogy műkődik. Én meg se néztem a kiírt témákat, mert volt konkrét elképzelésem. Kerestem hozzá tanárt, aki elválallta, aztán írni kellett egy kérvényt a tanszék vezetőnek, hogy fogadja be a témát. Egy témát választhatsz egyszerre, pontos cím, és féléves felosztás (mit mikor akarsz csinálni, pl. szakirodalom keresés és feldolgozás az egyik félévben, kísérlet/interjú/kérdőíveztetés a következőben stb.). Nekem ezt így el is fogadták, de aztán a következő évre rájöttem, hogy van a későbbi (mostmár jelenlegi) szakterületemhez/foglalkozásomhoz közelebb álló téma. Ugyanaz a játék, keresni konzulenst aki elvállal, aztán témaváltoztatási kérvény.

Nálunk a tapasztalat alapján a saját témásokat (főleg ha igazán egyik oktató szakterületéhez sem passzol) kicsit hanyagolni szokták, sokkal több vele az önálló munka, mint a kiírt témákkal. Nekem ez nem is volt gond, mert konkrét elképzeléseim voltak a megírással kapcsolatban, és egy-két kötelező részen kívül teljesen szabad kezet kaptam.

Úgyhogy én azt mondom, hogy válassz témát és ha találsz hozzá konzulenst, akkor teljesen megéri, nem úgy mint egy tök unalmas kötelezően választott téma, ami soha nem érdekelt és félév múlva mindent elfelejtesz róla. Sok sikert!

2023. febr. 28. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

1

Köszönöm szépen! :-)

2023. febr. 28. 21:42
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha nincs olyan nagy téma ami tetszene, akkor simán. Lehet önállóbban kell intézned mindent, de hát annyi baj legyen, legalább szereted a témát. Nekem nem volt olyan nagyobb terület se, amit igazán szívesen kutattam volna, először választottam az adottakból, hozzárendeltek oktatóhoz, de nem volt az igazi a téma. A váltást teljesen én intéztem, meghatároztam a kutatási területet, kerestem témavezetőt, aki elvállalt így lemaradva, a szakdolgozati tárgyfelelőssel végig egyeztettem, hogy lehet-e, de nem szólt bele az egyetem. Milliószor jobb volt ez a terület, nagyon közel állt a szívemhez, szívesen csináltam és nagyon jól is sikerült. Egy jó tanács azért, a saját ötlet meg az önállóság nagyon jó, de egy jó témavezető is kincset ér - nekem, akármennyire is jól csináltam magamtól is, a konzulens nélkül harmad ilyen jó lett volna. :)
2023. márc. 1. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!