Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Külföldi érettségi elismertetés?

Külföldi érettségi elismertetés?

Figyelt kérdés
Szeretném külföldön szerzett érettségimet elismertetni itthon. Láttam az oktatási hivatal honlapján egy erre vonatkozó kérvényt, amely így fogalmaz az egyik helyen: "A bizonyítványon szereplő név feltűntetése...". Az érettségi bizonyítványomom a neven cirill betűvel van, csináltam hivatalos fordítást, ott pedig fonetika szerint lett fordítva magyarra (tehát nem teljesen olyan, mint a magyar személyi igazolványomban). A kérvényben a név résznél mit kellene beírnom, a külföldi nevet cirill betűvel, a bizonyítvány magyar fordításában szereplő fonetika szerinti átírást, vagy ahogy a személyimben is szerepel?
2023. márc. 5. 16:25
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Na, ugyanezt írd le emailben az oktatási hivatalnak, vagy pedig hívd fel őket és kérdezd meg. Azt és úgy kell csinálnod, amit ők mondanak. Az jogorvoslati alap lehet, a gyakorira nem hivatkozhatsz sehol.

(Sosem fogom megérteni, hogy hivatalos ügyekben az emberek miért a gyakori közösségétől várnak megfelelő és érvényes iránymutatást.)

2023. márc. 5. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Zárójeles írásodra a reakció: mert itt lehetséges hogy nem hetekbe telik a válasz :) nyilván ha két napig nem reagál senki, akkor megkeresem a megfelelő hivatalt, csak reméltem hogy volt már valaki hasonló szituban.
2023. márc. 5. 18:50

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!