Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék jobb lenni...

Hogyan tudnék jobb lenni absztrakt matematikából?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretem a matekot, egyetemen is azt tanultam, viszont az absztrakt részéhez tök hülye vagyok. Igaz, nem is tanultam korábban külön sose. A gyakorlati rész ritkán okozott nagy nehézséget, de az absztrakt bizonyításokkor mintha blokkolna az agyam, és zavar, hogy nem tudom elképzelni a feladatot. Hogy tudnám ezt fejleszteni? Lehet, hogy nem nekem való az absztrakt matek, és maradjak a gyakorlatnál?

#matematika #absztrakt #absztrakt matematika
2023. márc. 7. 10:53
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az absztrakt matematikával nem - feltétlenül - kell foglalkoznod.

De ha akarsz, akkor modellezd le magadnak az absztrakt problémákat (ábra, digitális modell, kockák, golyók, ...).

2023. márc. 7. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Baluba ***** válasza:
100%

Tapasztalatom szerint nagyon kevés ember van, aki absztrak matekban képes nagyon otthonosan mozogni, és nem hiszem, ez szerintem inkább a zseni kategória, nem tanulható. Ami sokkal többeknek megy, és tanulható, hogy a Matematika msc végéig nagyon kevés olyan absztrakt elem van, ami ne enne elképzelhető valami egyszerűbb, ismert dolog bonyolultabb változatakét.

Ha mondasz példákat, hogy mi okoz gondot, talán tudok segíteni, hogy én hogyan képzeltem el őket.

2023. márc. 7. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
A problémám főleg az általános matematikai bizonyításokkal voltak. Akár egy Newton-Leibniz. Gyakorlatban tudom ezeket használni, a folyamatot megértem, de ha le kellene írnom, hogy bizonyítható be az adott tétel, rendesen meg lennék lőve.
2023. márc. 7. 16:22
 4/5 Baluba ***** válasza:
De ez nem absztrakciós probléma, hiszen a NL egy kimondottan gyakorlatias tétel. Bizonyításokat megtanulni meg kell tanulni, nekem az jött be, hogy ha pontosan tudod a tételt, akkor tudod, hogy honnan hova kell eljutni, illetve bsc szinten a legtöbb tételnek egy kulcsgondolata van, és ezt tanultam meg. Pl arra még mindig emlékszem, hogy a NL Lagrange-középértékkel bizonyítható, a tételt persze tudom, így pedig valószínűleg egy vizsgán a felkészülési idő alatt 5-15 perc alatt magamtól be tudnám fejezni a részleteket.
2023. márc. 7. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Inkább úgy fogalmazok akkor, hogy ha nem látok számokat, akkor azonnal elvesztem az érdeklődésem és a fonalat. Ez ellen lehet tenni valamit?
2023. márc. 8. 13:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!