Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan írjam meg a szakdolgoza...

Hogyan írjam meg a szakdolgozatomat?

Figyelt kérdés

A Témám: A gyermekkönyvek illusztrációi!!Ezen belül kellene válaszanom vmit!Eddig a képes Bibliákból kezdtem el, de nem fogadta el a konzulensem amit megírtam!!!

Ha vkinek volt v van hasonló témája kérem írjon!


2010. okt. 6. 14:41
 1/4 anonim ***** válasza:
Írjál privit, segítek, ha gondolod, hasonló témából írtam a szakdolgozatot.
2010. okt. 6. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Az én dolgozatomnak, az volt címe, hogy " A mese hatása a gyermeki lélekre", de a Te témád is tetszik. Viszon az biztos, hogy nem a képes bibliákból írnám. Én pl. a Magyar népmesék illusztrációira fektetném a hangsúlyt, vagy az állandó szerző-illusztrátor párosokról írnék bővebben, pl. Janikovszky Éva - Réber László. Mindenesetre az illusztráció fogalma, eredete, céljai, csoportosításai mindenképp legyenek benne a szakdolgozatodban. Megkérdezhetem, hogy milyen szakon tanulsz?
2010. okt. 6. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Első vagyok, megkaptam a levelet, sajnos a válaszom visszajött hibaüzivel, megpróbálok most újabbat írni. Esetleg másik e-mail címről írhatsz, ha látod, amit biztosabb, hogy megkapsz, összegyűjtöttem pár dolgot, azt most újra próbálom küldeni:)
2010. okt. 7. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Ez nagyon érdekesen hangzik. Megközelítheted pl. úgy is, hogy a 20-40 évvel ezelőtt kiadott gyermekkönyvek és a "kortárs" gyermekkönyvek illusztrációi.

Bálint Endre, Hincz Gyula, Reich Károly, Füzesi Zsuzsa által elképzelt figurák kapcsolódnak az én emlékezetemben egy egy meséhez, mondókához. És a mai gyerekeknek? Nemrég belelapoztam egy vaskos mesekönyvbe, s meglepődtem, mennyire sötét színekkel illusztrálták. Hiába volt részletgazdag és szépen kidogozott minden rajz, valahogy mégis a sötét hátterek maradtak meg bennem... Nem gondolom persze, hogy ez tendencia, de pl. érdemes lehetne összehasonlítani, hogy van-e eltolódás a részletgazdagság, mozgalmasság felé az egyszerűbb vonalas rajzok hátrányára?

2010. okt. 7. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!