Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kivel beszéljek ha megtagadtak...

Kivel beszéljek ha megtagadtak egy tárgyat (ELTE)?

Figyelt kérdés

Nem mondom ki melyik karon, de lényeg hogy felvettem onnan kettő szabvált.

Kiderült hogy csak az adott szak hallgatói vehetik fel és nincs meghirdetve szabválként.

Ez mind szép és jó, mégis fel tudtam venni a neptunban és semmilyen jelzés nem volt erről.


A másik, hogy milyen jogon tiltanak el embereket egy tárgytól? Ha valakit ez érdekel akkor miért ne vehetné fel, főleg hogy nincs is túljelentkezés.

Nem ártok vele senkinek...


A tanulmány osztály nem is érhető el, érdemes lehet beszélnem a Rektor Úrral?



2023. márc. 9. 19:51
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

A rektor ezzel nem fog foglalkozni. Hogyan derült ki pontosan, hogy nem teljesítheted a tárgyat? Első körben udvariasan(!) felvenném a kapcsolatot a tárgy felelősével, vagy a tárgyat meghirdető tanszék vezetőjével, és megkérném, hogy engedélyezze számodra a részvételt. Utána bemennék a TO-ra (olyan nincs, hogy nem érhetők el, vagy személyesen, vagy telefonon, vagy emailben csak lehet velük kommunikálni). El tudom képzelni, hogy adott esetben kell egy dékánnak címzett kérvény (ha a tárgy nem a te szakodnak volt kitalálva) mellékelve a tárgyfelelős hozzájárulását, de ha udvariasan és rámenősen intézkedsz, van rá esélyed, hogy sikerrel jársz. Garancia sajnos nincs.

Hogy a Neptunban erről egy kukk sem volt, az természetesen igazságtalan, de a saját tapasztalataim szerint ez sajnos nem hat meg senkit.

2023. márc. 9. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Ha nem is a rektorral, akkor a dékánnal kéne próbálkozni, de mindenképp egy "nagykutyát" lenne jó megkérdezni. Hátha elég egy embert meggyőzni és nem kell még a tanulmányi osztályt, tárgyfelelőst, stb.


Úgy derült ki, hogy az oktató így két héttel iskolakezdés után írt egy levelet, hogy ez a tárgy nem nekem van meghirdetve, úgyhogy adjam le, ő is ma tudta meg, stb..


A másik kar tanulmányi osztályát nem sikerült elérnem, bár a sajátom sem vette fel a telefont, ott legalább személyesen elértem őket. Azt mondták hogy ilyenről nem is tudnak, hogy ne lehetne felvenni egy tárgyat külsősként.

2023. márc. 10. 10:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!