Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemeken milyen cím a...

Egyetemeken milyen cím a "mestertanár"?

Figyelt kérdés
Gondolom mindenki számára ismert, hogy az egyetemi oktatók ranglétra szerint lehetnek tanársegédek, adjunktusok, docensek, egyetemi tanárok melyeknek megvannak a különböző feltételeik és a tanársegédeknek is feltétel már, hogy legyen PHD-juk. De vannak olyan oktatók is akik úgynevezett mestertanárok. Ez milyen cím? Mik a feltételei? Kik lehetnek azok?

2023. márc. 10. 09:26
 1/5 anonim ***** válasza:
71%
Mestertanár a középiskolában van/lehet.
2023. márc. 10. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a mesteroktatóra gondolsz. Nem főállású oktató, hanem óraadó. Olyasmi, mint a 'címzetes docens', csak ehhez nem szükséges semmilyen kutatási tevékenység, gyakran még PhD sem, csupán az oktatói munkát ismerik el. Ezt a címet az egyetem szenátusa szokta odaítélni.
2023. márc. 10. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
22%
Talán az, aki gyakorlóiskolában középiskolai tanársága mellett a tanárjelöltek tanítási gyakorlatát irányítja.
2023. márc. 10. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem egy hagyományos értelemben vett cím, hanem egy díj/kitüntetés, amit a TDK hallgatók témavezetői kaphatnak meg. Itt olvashatsz róla: [link]

[link]

2023. márc. 10. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Közben megtaláltam, a 2-esnek volt igaza, bemásolom, ha érdekel valakit:


[link]

2023. márc. 10. 13:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!