Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A junior senior medior egyetem...

A junior senior medior egyetemi végzettséghez kötött, vagy csak a tudást nézik?

Figyelt kérdés
2023. márc. 13. 06:07
 1/9 anonim ***** válasza:
Ezek általában tapasztalaton és felelősségi körön alapuló cimkék, nincs közük a végzettséghez. Amúgy se jelentenek sokat, a legtöbb helyen túl könnyen osztogatják. Röhej, amikor olyan senior data scientist látok, aki 2 éve jött ki az egyetemről.
2023. márc. 13. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Akkor az hogy seniorkent fel millióval többet fizet az állás, nem igaz a hirdetésben?
2023. márc. 13. 07:52
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ezek nem jogszabályban meghatározott kategóriák, a cégek maguk osztogatják ezeket a titulusokat. Hogy rendelnek-e hozzájuk eltérő bérsávot, és ha igen, milyet, abszolút a cég szuverén döntése, nincs rá általános szabály.
2023. márc. 13. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Csak azt nem értem hogy ha adott egy ilyen hirdetés nekem meg van egy ilyen papírrom egy másik cégtől. Ha jól értem ez nem egy hivatalos papír. Akkor ez hogy megy?
2023. márc. 13. 08:00
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván cégfüggő (mind az előző, mind a leendő munkahelyedtől függ). Ha egy olyan cégtől jön egy jelentkező, amit ismerek, ahol tudom, hogy nem ütre-botra osztogatják ezeket a pozíciókat, és valós jelentéstartalmuk is van (mind szakmai, mind menedzsment szempontból jelentősen mást takar egy senior munkakör, mint egy asszisztensi vagy medior szint), ott ezt figyelembe tudom venni, de amikor valaki jön egy KKV-ból, hogy ő volt egyetlen vonatkerékpumpáló a cégnél, de az önéletrajzában senior vonatkerékpumpálóként van feltüntetve, az azért jóval kevesebbet nyom a latba.

Végső soron úgyis az számít, ami a felvételi eljárás során kiderül, hogy mihez ért, miben van tapasztalata, és a mi cégünknél milyen pozíciót tud betölteni. Könnyen lehet, hogy valaki az előző cégénél senior vagy, de nálunk az a szakértelem csak medior szintre elég. Vagy fordítva. Vagy hiába volt senior, mi mediort keresünk jelenleg. Vagy eddig senior vonatkerékpumpáló volt, de nálunk már gumicsónakhegesztő szeretne lenni, akkor sem fogjuk automatikusan senior pozícióba tenni, mert részben vagy egészben már a szakterület, mások a munkafolyamatok.

2023. márc. 13. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Az előző munkahelyemen az volt a senior, akire rá lehetett bízni egy önálló Board-szintű projekt vezetését. Hatalmas német multi. Ebből következően a nagyon kevés senior az 40 év körüli, 15-20 év tapasztalattal rendelkező ember volt…


A mostani munkahelyemen meg röhejesen alacsonyan van a léc, olyan emberek a “seniorok”, akikre nemhogy projektvezetést nem bíznék rá, de ügyfél közelébe se engedném. (Data scientistek vagyunk.)


Szóval az én számomra az a senior, akire rá lehet bízni egy komplett nagyvállalati projekt vezetését, és a projekt tökéletesre vagy annál jobbra meg lesz csinálva. Nem csúszik, nem szúrja el, átlátja a helyzet komplexitását, megtalálja és be tudja vonni a megfelelő stakeholdereket (nálunk ez sok esetben igazgatói vagy területi igazgatói szintet jelent!), össze tudja állítani a saját csapatát, a megoldás minden elemében profi lesz… ez a senior nálam. Gondolhatod, hogy ez nem azon múlik, hogy “már” 1 éve kódolgatsz valamit, de nem is fél millión…

2023. márc. 13. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Mégis milyen pénzbeli különbségekről van szó?
2023. márc. 13. 08:59
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Értsd már meg, hogy ez cégfüggő. Van, ahol egy senior két és félszer annyit keres, mint egy junior, van, ahol csak 10%-kal többet. De így, hogy nemhogy céget, még iparágat se írtál, elég nehéz lesz konkrétumokat válaszolni.
2023. márc. 13. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nem is konkrétum kell a gyakori.hu-n hanem néhány embernek a személyes tapasztalata.
2023. márc. 13. 09:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!