Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A szakképzés ugyan azt a...

A szakképzés ugyan azt a bizonyítványt adja, mint a szakmunkás képzés?

Figyelt kérdés

Egy tanfolyamot szeretnék elvégezni, a szakmunkás képzések hosszabbak. Ami tetszik és rövidebb is, az szakképzés. Nem igazán látom, hogy mi a különbség.

Állás hirdetéseket is nézegettem és a legtöbbnél szakmunkás bizonyítványt kérnek. Az egyiket felhívtam és megkérdeztem, hogy milyen szakma felelne meg. Azt válaszolta, hogy mindegy, hogy milyen szakon végeztem, csak szakmunkás bizonyítványom legyen.

Ha elvégezném a kinézett szakképzést, az is megfelelne? Vagy a szakképzés után kapott papír/bizonyítvány nem jó?



2023. márc. 13. 23:34
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Konkrétabban?


Szakképzés minden, ami szakmát ad, a technikum és a szaképző iskola is.


Felnőttképzésben lehet rövidebb is, illetve lehet egy része távoktatásban is, tehát elképzelhető, hogy több képző eltérő képzési idővel kíválja ugyanazt (ami rövidebb, az intenzívebb illetve több önálló tanulást igényel).


A szakmákon kívül vannak szakképesítések, az nem számít szakmunkásbizonyítványnak, tehát végzettséget nem tanúsít. Ilyen például a mérlegképes könyvelő, a személy- és vagyonőr, a junior java backend programozó és sokan mások.

2023. márc. 14. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi!
2023. márc. 14. 10:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!