Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen szakma az ami megéri?

Milyen szakma az ami megéri?

Figyelt kérdés

29 éves anyuka vagyok, kisfiam 16hónapos. Dekoratőrként dolgoztam egy nyomdába papíron,viszont én konkrétan mindent csinálok,a megrendelőktől függ mit ad a főnököm éppen. Szeretem a munkát, viszont nagyon stresszes több szempontból. Mindig új feladatokat kapok ami kihívás, a főnököm meg szereti állandó éreztetni, hogy ő a főnök, én meg egy hülye alkalmazott(volt már példa nem egy hogy megalázott engem és egy koleganőmet a megrendelők, és mindenki előtt) sokszor úgy adta ki a munkát amit én előkészítek egy koleganak, akinek at kell adnom, tudja hogy az illető belém fog kötni, hogy ne igy,hanem úgy csinaljam ahogy neki jó.. ugyanis o fog onnantol vele dolgozni,ha nem ugy csinalom akkor a veszekszik velem,ha meg a főnököm észre veszi hogy nem ahogyan o mondta akkor megkapom, hogy kitol is kapom a fizetesem?! Szóval állandóan két tűz között vagyok,nem egyeznek ki ahogy én nem tudok megfelelni egyszerre kettőnek. Meg ez egy kis magán cég, a főnököm már bő lehetne nyugdíjas, de ő neke mindene a cég, a munka. A kollégák mikor még dolgoztam,azon aggódtak hogy meddig tudunk itt dolgozni, mert a főnök nyugdíjba vonul egyik gyereke se fogja átvenni a céget, és az egészségi állapota sem a legjobb.


Van érettségim és két szakmám amibe nem tudtam elhelyezkedni, meg utólag meg is bántam:/

Szeretnék valami újat kitanulni amibe eltudok helyezkedni. Gondoltam a műkörmös tanfolyamra, de nagyon soknak van már, viszont kreatív vagyok és ügyes kezeim vannak,nagyon szeretek minden újat kipróbálni,tanulni. De ha nem éri meg akkor sem gond mert itthon is mindig valamit tevékenykedek.(rajz, festés, horgolás, varrás stb)

Természetesen a pénz is fontos lenne hogy nem agyon keresni szeretném magam,hanem jól keresni :)



2023. márc. 14. 14:30
 1/4 anonim válasza:
100%
Alkalmazott matematikus, fizikus, villamosmernok, informatikai vonal egyetemen.
2023. márc. 14. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy a manikűrős és a kozmetikus is megérheti, mondjuk sokban függ attól is, hogy hol laksz, pl. egy nagyobb városban nehezebb vevői kört kialakítani, plusz feltéve ha szeretsz emberekkel foglalkozni.
2023. márc. 14. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
75%

Nem a szakmáddal van a baj, hanem az országgal, ahol élsz. Sajnos ilyen mucsai a magyar cégkultúra, főleg kisebb vagy családi cégeknél. Én elmenekültem külföldre.


Nem biztos, hogy új szakmát kellene tanulnod, inkább kitalálni valami vállalkozás ötletet… nem is tudom.


Ha a dekoratőrséghez értesz meg nyomdában dolgozol, akkor vizuális érzéked talán van, akkor a digitális marketinget mondanám, mint egy lehetséges pályát, persze ahhoz komolyabb felkészülési idő kell és az se könnyű karrier.


Bejárósnak meg talán gyógyszertári asszisztens?

2023. márc. 14. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Gondolkodtam a szepsegiparban. Nezegettem a mukormos, smink es szempilla epitest, szerettem volna sminktetovalast is tanulni, de azt elengedem mivel elobb a kozmetikust is el kell vegezni :/ a szepsegipar es a gyogyszeripar mindig viragozni fog.., de nem tudom hogy tudnek vevoi kort kialakitani ,mivel én 4eve koltoztem pest mellol ide Székesfehérvár melle egy faluba a ferjemhez. Egyebkent van megtakaritva penz, gondolkodtam vallalkozas inditason is csak nem tudom mi legyen.. szeretek peldaul horgolni,rajzolni,festeni, viszont nem eri meg,amit megerne,sajnaljak ra. Meg a kisgyermekgondozó nevelő kepzesen is gondolkodtam, de őszintén szólva jobban örülnék ha nem 2 évi képzés lenne,meg ha levelezőn,online is tanulhatnék itthonról.

Egyébként szeretem az embereket,de eladónak nem mennék, mivel dolgoztam egyszer és elég is volt, édesanyám is eladó, napi szinten beszélünk telefonon és mindig meséli már megint milyen vevői voltak :)

2023. márc. 14. 22:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!