Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kezdjem el jogra bemagolni az...

Kezdjem el jogra bemagolni az egész római jog könyvet?

Figyelt kérdés
Jövőre kezdeném a jogot, igaz, hogy szóról szóra be kell magolni mind a 700 oldalt, meg a tizenkét táblás törvényeket? Mert akkor már el is kezdem, egy félév kevés hozzá gondolom 10 másik tárgy mellett, amit szintén kivülről kell tudni szó szerint.

2023. márc. 29. 06:58
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
Megvan a tanulási módszere. Pl értelmezni kell, mielőtt biflázod. Utóbbi önmagában nulla eredménnyel jár.
2023. márc. 29. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
:D, aki Neked ezt mondta hagyd ott a p*csába..., A tizenkét táblás törvények bemagolásához meg sok szerencsét. Tudod h. egyáltalán az mi? - ha azt bemagolod apám, akkor ahhoz gratulálok.
2023. márc. 29. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%
Valóban sok időt kell ráfordítani, de ha a szorgalmi időszakban minden nap szánsz rá egy órát, vizsgaidőszakban meg mondjuk 10-12 teljes napot, akkor azért közel biztos, hogy elsőre sikerülni fog. Sőt, aki így csinálja, simán kaphat egy négyest is akár.
2023. márc. 29. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 NTBS ***** válasza:
71%
Értve tanulj.
2023. márc. 29. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
94%

Nem kezdenék hozzá a helyedben. Az én időmben még szigorlatozni kellett rómából és jobban számonkérték (ELTE), mégis megcsináltuk - még a hozzám hasonló trógerek közül is sokan, akik csak vizsgaidőszakban kezdtek komolyabban foglalkozni vele.

Ha hétről hétre tanulsz a szemináriumi tempó szerint, rendszeresen tanulod a szószerint elvárt bekezdéseket és latin szavakat, még jó jegyet is lehet szerezni vele. A kulcs az, hogy érdeklődve tanuld és akard megérteni is, ne csak magolni.

2023. márc. 29. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
Magyarul akkor ne vegyem komolyan, aki azt mondta, hogy a teljes római jog könyvet ugyanúgy szó szerint kérik vissza a tanárok, mint ahogy le van írva? Mondjuk én is kételkedtem benne, mert ennyit képtelenség megtanulni szó szerint betűről betűre teljes egészében. Megvettem a könyvet, és eléggé soknak tűnne, ha ezt mindet két félévnyi római jog alatt magolva kellene teljesen. Vagy érdemes előre kidolgozni majd a beugrókat meg a tételeket?
2023. márc. 29. 12:01
 7/26 anonim ***** válasza:
100%

Majd jön a suli és elmondják, ne görcsölj már ennyire rá. Élvezd a nyarat...

Saját meglátásom szerint kb. a #3 válaszoló időbeosztása jár a legközelebb a valósághoz.

2023. márc. 29. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
65%
Nem tudom hova tervezel menni, de a Pázmányon pl a róma könyvnek csak a töredékét kell tudni, mert a tanárok folyamatosan kritizálják és szerintük sok minden helytelenül van benne, úgyhogy példának okáért, nálunk az órai anyagot kell tudni elsősorban, és csak másodsorban a könyvet. Én alig nyitottam ki és mindkét félévben ötöst kaptam, mert tudtam mit honnan kell tanulni :)
2023. márc. 29. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
82%
#8. Én a hármas válaszban (elfelejtettem jelezni, de) kifejezetten az ELTE-ről írtam. Az a módszer oda is simán megfelelő, bár az ötös felelet itt nagyon-nagyon ritka ebből a tárgyból. Ahhoz nagyon ravasz kérdésekre is jól kell tudni válaszolni. :D
2023. márc. 29. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ, kicsit megnyugodtam így.

Debrecenbe tervezek egyébként, ha valaki esetleg képbe van ezzel az egyetemmel, hogy ott miként kérik. Sokak szerint ott nehezebb a jog, mint más vidéki egyetemeken, vagy Károlin pl.

ELTE-n ha jól tudom, azok a tanárok tanítanak, akik írták is a Római jog könyvet,

vagyis láttam a nevüket a kari honlapon a tanszéki oktatók közt. Mindenütt ugyanazt írják kötelező tananyagnak, én azt hittem egységesen mindenkinek ezt kell tanulni.

2023. márc. 29. 16:49
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!