Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kezdjem el jogra bemagolni az...

Kezdjem el jogra bemagolni az egész római jog könyvet?

Figyelt kérdés
Jövőre kezdeném a jogot, igaz, hogy szóról szóra be kell magolni mind a 700 oldalt, meg a tizenkét táblás törvényeket? Mert akkor már el is kezdem, egy félév kevés hozzá gondolom 10 másik tárgy mellett, amit szintén kivülről kell tudni szó szerint.

2023. márc. 29. 06:58
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
12%

Mindenhol mindenkinek a saját sulija a legnehezebb...😉

Én jártam Pécsre (pacsi Boszorkány koleszosok), Győrbe (oh..Széchenyi), Gate-ra (Gödöllő, pinceklub bulik), Pázmányra (jog, híres Szívós vizsgák ;), Ausztrália (UAE), mindenhol máshol volt könnyebb...😂😁

2023. márc. 30. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
82%

Őszintén szólva nem is emlékszem rá, hogy tanulnunk kellett volna magának a tizenkét táblának a tartalmát. Azt tudni kellett hogy mi az, meg mi volt a jelentősége, de hogy konkrétan mi volt rajta, azt szerintem nem kellett. Nem kell szóról szóra tudni a dolgokat egyébként se -kivéve a mai jog egy részét, de az majd 2. évtől jön be a képbe-, de az tény hogy rómánál magasabban van a léc mint a többi vizsgán. Bár ez tanárfüggő is, nálunk ppke-n állítólag levelezőn ki lehetett fogni lazábbakat is.

700 oldal az egész könyv (Hamza), a tárgy pedig két féléves, szóval félévenként 350 oldal, de ténylegesen valószínűleg annál is kevesebb. Nem sokan lennénk jogászok, ha a róma vizsgán egyáltalán ne lehetne hibákat elkövetni, azért itt is van egy tűréshatár. Talán illusztrálja a vizsga nehézségét az, hogy a róma két félévén szerzett két kettesre vagyok a legbüszkébb a záróvizsgák után.

A 3. válaszoló által tanácsolt szorgalmi időszakban való napi egy óra tanulás jól hangzik, de szerintem a hallgatók 95%-a, beleértve engem is, semmit se tanul szorgalmi időszakban, hacsak nincs zh az adott tárgyból.

2023. márc. 31. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:

#12. "A 3. válaszoló által tanácsolt szorgalmi időszakban való napi egy óra tanulás jól hangzik, de szerintem a hallgatók 95%-a, beleértve engem is, semmit se tanul szorgalmi időszakban, hacsak nincs zh az adott tárgyból."


Én vagyok a harmadik válaszoló, és jó látni, hogy ez nem csak nekem utópia. Ettől függetlenül a tanárok és a volt hallgatók is hangsúlyozzák, hogy minden napra ajánlott egy kis róma, leírtam hát én is. Ehhez képest a többség nálunk is a vizsgaidőszakban (vagy max. egy héttel előtte) kezdett, 2-3 hétig tartó hiperintenzív rómatanulást választotta.


"Talán illusztrálja a vizsga nehézségét az, hogy a róma két félévén szerzett két kettesre vagyok a legbüszkébb a záróvizsgák után."


Az ELTE-n szívás a róma, de a Pp. szigóhoz képest semmi, itt arra szokás a tanulmányok talán legnagyobb kihívásaként tekinteni (bár lehet, hogy máshol is, ezt már nem tudom). :D

2023. márc. 31. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
Nálunk pázmányon szigorlatok eleve nincsenek, őszintén szólva nem is hiányoztak, már csak a nevük alapján se. 13-ban végeztem, de szerintem ma sincs nehezebb a rómáknál és zvknél, bár utóbbiaknál főleg a terjedelem nagy, nem feltétlenül szigorú a bizottság. Máshol azt olvastam hogy nálunk a büntetőre mennek rá, de mivel nem tudom más egyetemeken azt hogy kérik számon, nem tudom azt se hogy a miénk mennyire volt szigorúbb.
2023. ápr. 2. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell szóról-szóra bemagolni az egészet. A rómától nem kell annyira félni azért. Nem olyan halálos mint ahogyan azt sokan belengetik. És egyáltalán nem gondolom haszontalannak se, rengeteg hasznos tudást ad, az alapokat kiválóan lefektetni. Rengeteg dolog van rómából ami még ma is érvényesül vagy ráismer az ember. Nekem sokkal könnyebb volt megjegyezni a dolgokat, mikor pl. a tanár mai, "kortárs" példákkal magyarázta el bizonyos intézményeit, szerintem ezeknek az életszerű példák másnak is hasznosak lehetnek.


Nálam az segített, hogy szorgalmi időszakban egész jól megtanultam a törzsanyagot, a lényeget, kiemelt hangsúlyt fektetve a vastag betűs részekre, a lábjegyzeteket meg egyszer ha elolvassa az ember az sokat segít az anyag megértésében. (Azt azért nem kell magolni). Így mire eljutottam vizsgaidőszakig már a törzsanyaggal gyorsan haladtam és csak itt-ott kellett belemenni a részletekbe.


Lényeg, hogy nem kell félni tőle és nehogy most neki állj vadul előre készülni mert semmi haszna nem lesz és csak annyit érsz el, hogy megutáld. Ráérsz majd egyetemen tanulni élvezd ki, hogy most nem kell.

2023. ápr. 5. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
15%
Vedd komolyan, hogy szó szerint kell tudni és értve. De majd, amikor felvettek.
2023. ápr. 9. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
64%
Sehol nem kell szó szerint. Akik ezt mondják, azok tudják mint jelent az, hogy szó szerint? Felkelsz reggel 6kor és este 10ig felmondod szó szerint, ami a könyvben van? Néhány ember nem tudom mit érez ilyenkor. Nyilván a lényeget tudni kell és nagyon részletesen belekérdeznek, de nem szó szerint. Ne adjátok már alá a lovat, elmegy a kedve szerencsétlennek ezzel a szó szerinti marhaságotokkal. Persze 800 oldalt szó szerint, mint egy verset b+.
2023. máj. 1. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
54%
Annyira szó szerint kell, hogy a neten fent sincs.. :D
2023. máj. 2. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
29%

"Sehol nem kell szó szerint. Akik ezt mondják, azok tudják mint jelent az, hogy szó szerint? Felkelsz reggel 6kor és este 10ig felmondod szó szerint, ami a könyvben van? Néhány ember nem tudom mit érez ilyenkor. Nyilván a lényeget tudni kell és nagyon részletesen belekérdeznek, de nem szó szerint. Ne adjátok már alá a lovat, elmegy a kedve szerencsétlennek ezzel a szó szerinti marhaságotokkal. Persze 800 oldalt szó szerint, mint egy verset b+."


Én nem tudom, hogy ti melyik egyetemre jártok, és hogy hol mit kérnek számon, de pl. Debrecenben Róma 1-en van vagy 120 beugró, Róma 2-n vagy 200+, már magam se tudom mennyi, és az kidolgozva olyan 50-60 oldal tömör szöveg csak a beugró. Erre jön még a 300 oldalnyi 90 tételkidolgozás. A beugrót viszont olyan szinten szó szerint kérik vissza, hogyha egy "a" betű kimarad, vagy ha véletlen egy sorrendileg teljesen mindegy alapú felsorolásban két szót felcserélsz, talán talán még nem vágnak ki, de azért olyan 99%-ban úgy kell tudni, ahogy le van írva. És itt nem egy mondatos definíciós beugróról beszélek, hanem van fél oldalas felesleges rizsázásos is, amit tudni kell. Én őszintén kérdezem, melyik egyetemen nem kérik szóról szóra a beugrót? Vagy Pázmányon pl. nincs is? Vagy ti hova jártok? Nekem anno az első beugrót egy napig tartott megjegyezni, annyira undor a nyelvezete, és akkor még volt 120 kb. Hát, ennek sztem jobb, ha valaki nekiül már hónapokkal a vizsga előtt, mert itt nincs mese, beugrókat a legnehezebb szerintem ugyanúgy megtanulni vagy 60 oldalnyi tömör anyagot.

2023. júl. 18. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
0%
19: Istenem, beugró. BME lett minden jogi kar? Anno a két tétel volt a beugró, szigorlaton három… Jogi alaptannal meg alkotmányjoggal többre megy az ember az alapozó tárgyak közül.
2023. júl. 26. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!