Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A jogi és az orvosi egyetemen...

A jogi és az orvosi egyetemen gondolkodom, tudnátok írni róluk?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy teljesen más a két terület, de mindkettő érdekel. Vélemények, tapasztalatok, előnyök és hátrányok, minden jöhet :)

10.-es vagyok, így még ráérek, de lassan faktot kell választani.

Esetleg az orvosi diagnosztikai analitikus szakról is jöhetnek dolgok (bocsánat, ha nem jól írtam a szak nevét, nem vagyok teljesen biztos benne, hogy így kell).

Köszönöm! :)



2023. márc. 30. 19:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
7%
En orvosira mennek, nem tudom hogy ez neked mennyire relevans valasz! Bar sajna nem volt bennem akkor a”kurazsi” hogy megprobaljam igy csak villamosmernokire jottem :)
2023. márc. 30. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
85%

Most ha sarkosítani akarok, akkor ebben az országban sem normálisan működő jogrendszer nincs, sem normális egészségügy, szóval ez egy nagyon jó kérdés, hogy melyiket érdemesebb. :D


Komolyra fordítva a szót: ehhez nyilván tudni kellene azt is, hogy milyen beállítottságú vagy, humán vagy reál tárgyak mennek jobban. Magyart, törit szereted, és érted jobban, vagy biológia, kémia, fizikàt.


Egyébként mindkét szak nagyon tanulós szak, és egyébként mindkettővel szép karriereket lehet csinálni, jogászokra mondják, hogy rengeteg van belőlük, ennek ellenére azért ezzel is vannak jó helyek.


Ezek igazából komolyabb szakok, mintsem így ismeretlenül javasoljon bárki bármit is, hogy aztán majd mi befolyásoljunk, és ez alapján válassz szakot.


Orvosként talán kicsit jobb esélyekkel kapsz jó állást, mivel orvosokra nagy szükség van, ettől függetlenül, mint mondram, jogászként is vannak jó állások, szóval nem lősz nagyon mellé egyikkel sem, amelyik neked jobban tetszik, és úgy érzed, hogy az ahhoz kapcsolódó tárgyakat jobban tudod, azt érdemes választani szerintem.

2023. márc. 30. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)

Igazából a magyart szeretem, töri nem a kedvencem, de elvagyok vele, ugyanígy a bioszt is szeretem, de a kémia/fizika nem a kedvencem, szerintem nem is lesz.

Igazából én is inkább az orvosi irányába hajlok, de még ki tudja mi lesz.

2023. márc. 30. 20:36
 4/11 anonim válasza:
85%
En orvosira mennek. Arra is mentem volna,ha nem lettem volna varandos 18 evesen.. Megtartottam a babat nem lett volna szivem elvetetni. Azota van egy jol kereso ferjem. De meg mindig mennek orvosira meg mindig oda huz a szivem.. :) szerintem jo valasztas , erdekes is.
2023. márc. 31. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
89%
Mondjuk az orvosin van tömény kémia és fizika is, de inkább kémia. Például a boikémia szigorlati tárgy is! De már maga a kémiaérettségi emelt szinten sem egy piskóta dolog.
2023. márc. 31. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
86%

Én jogot végeztem, egyik legjobb barátom pedig orvosit, így ismerek egy csomó jogászt és orvost is.

Szerintem mindkét szakot meg szokták bánni elég sokan, mert tanulós szakokról van szó, és hiába végzed el 5-6 év alatt az egyetemet (vagy 7-8 év alatt is akár), utána még mindig csak "félértékű" szakmád van, hiszen szükséged van a szakvizsgára is ahhoz, hogy ténylegesen jól tudj keresni, ami jogon +3 év, de orvosin (pl onkológus vagy sebész szakvizsga) +5év. Enélkül nem lehetsz ügyvéd, bíró, ügyész vagy bármilyen szakorvos.

Hosszútávon megéri, mert 10-15 éves távlatban tényleg nagyon jól lehet keresni vele, mindkét szaknak van egy társadalmi elismertsége, valamint összességében az a rengeteg anyag, amit megtanulsz, a személyiségedet is formálja.

Rövidtàvon azonban lehet, hogy jobban megéri bármelyik közgazdász vagy IT szak, amivel 3 év (vagy akár csúszással 4 év) után jobban keresel, mint egy végzett jogász vagy rezidens orvos. Ráadásul mire eljutnak a szakvizsgàig a "doktorok", addig IT-val bőven hét számjegyű fizud lesz.

Summa summarum, nem akarlak eltántorítani egyiktől sem, inkább arra akarok kilyukadni, hogy mindkét szakma egy hivatás is egyben és akkor tudsz kiteljesedni bennük igazán, ha ennek megfelelően tekintesz rájuk. Azt a fontos tényezőt nem emeltem ki, hogy amennyiben van jól menő jogász/orvos közeli rokonod, akitől sokat tanulhatsz gyakornokként és idővel a praxisát is átveheted, akkor érdemes azt választani. Egyébként pedig azt válaszd, ami a személyiségedhez jobban passzol és amelyiket hivatásként szívesebben űznéd!

2023. ápr. 1. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen:)
2023. ápr. 1. 13:18
 8/11 anonim ***** válasza:
86%

A torinek sok köze nincs a joghoz, de persze emelt érettségi belőle +ponttal jár tehát nem árt szeretni. Unokatesom jogot végzett, én orvosira járok most.

Mindkettő nehéz, és jogaszkent elég nehéz is helyet találni mert tényleg sok van belőlük, unokatesomnak senkije nem ügyvéd de talált helyet, egyetem alatt jól helyezkedett. Tévedés hogy a jogot csak magolni kell, a jognak is van egy nyelvezete. Orvosit viszont tényleg csak úgy lehet végezni ha tudod hogy téged csakis kizárólag ez érdekel semmi más. Osszesegeben mindegyikrol lehet mellette vagy ellene véleményt mondani. Az ODA is jó, azon belül milyen speciálizáció? talán azt mondom hogy az lenne számodra a legmegfelelobb hogyha a biosz nagyon jól megy

2023. ápr. 10. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2023. ápr. 11. 11:41
 10/11 NTBS ***** válasza:
20%
Mindkettő tanulás, de az orvosi nehezebb.
2023. ápr. 11. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!