Az orvosi munka mennyire gondolkodós?

Figyelt kérdés

Itt kb. arra gondolok, hogy mennyire olyan, mint a Doktor House-ban. (Igen, tudom, egy ilyen orvos egyből repülne és nem létezik diagnosztikai osztály, de most nem erre gondolok, hanem arra, hogy mennyire kell "nyomozni", hogy kinek mi baja lehet.)

Szóval mondjuk 100 esetből hány van, ahol nem lehet egyből tudni, hogy mi okozza a problémát, hanem komolyan el kell gondolkodni rajta?



2016. dec. 3. 17:31
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a probléma az, hogy azon gondolkozol, hova tedd a beteget az ágyhiány miatt, azon gondolkozol, hogyan sakkozod ki, hogy állja a tb a kezelését, mert neki egy vasa nincs rá, hogyan oldod meg, hogy a családod ne a hűtőn tárolt fotókról ismerd fel, hanem találkozz is velük... és még sok hasonló. A munka minőségére és magas színvonalára nem sok időd és energiád marad a magyar eü-ben.
2016. dec. 3. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Sok. Mellesleg van, ahol létezik diagnosztikai osztály. A House nyilván kicsit túlzott, meg tele van motívumokkal, amire egy átlagember nem gondolna (nálunk az orvosin elég sok előadás volt, ami CSAK a House-ról és a bennne fellelhető utalásokról szólt), de sokszor nem egyértelmű a baj.
2016. dec. 3. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
És ha engem igazából csak ez érdekelne, akkor megérné orvosnak tanulni?
2016. dec. 3. 18:35
 4/8 anonim ***** válasza:

Azt, hogy megérné-e orvosnak tanulni, senki nem tudja megmondani. Rögtön rávágnám, hogy eszedbe ne jusson, de nem ismerlek. Nem tudom, milyen személyiség vagy, mik a céljaid az életben, milyen a világnézeted. Pedig - így ötödéves, kissé kiégett hallgatóként - ezeket is fontosnak tartom belekalkulálni.

A House-t felejtsd el, köze nincs a valósághoz, bár érdekes betegségek is vannak benne, amelyeknek utánanézve legalább tanulsz (főként harmadévben érdekes). De az általános történet nem az, hogy bejön a beteg, és azon kell gondolkoznom, hogy húú, hogy amiloidosisa van, vagy erythema nodosum leprosuma stb.

Inkább bejön a tipikus beteg, magas vérnyomása van, cukorbeteg, szívelégtelen, dekompenzálódott, nem szedi a gyógyszereit, ezért fullad, kezeljük meg, él még egy darabig.

Annyira ritkán érkeznek érdekes betegek, hogy az ember el is butul, mivel a tudása nagy részét nem használja.

Persze amikor meg érkezik egy komplikáltabb eset (mondjuk 1000-ból 1), akkor meg vakarod a fejed, hogy hol is kéne kezdeni, mi lehet a gond. Szóval elég kiábrándító. A mindennapos problémákról nem is beszélve: munkakörülmények, eszközhiány, hálátlan betegek és megbízhatatlan munkatársak... Persze van kivétel, de ez a magyar eü. nagy általánosságban.

Mondom ezt úgy, hogy én második helyemen dolgozom (Pesten, kiemelt) kórházban ápolókén, szóval van rálátásom a mindennapi betegellátásra.

2016. dec. 4. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok, egyébként orvostanhallgató
2016. dec. 4. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Utolsó, SE-n tanulsz?
2016. dec. 4. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Persze az agyi paraziták amelyek lappanganak 20 éve mindennaposak:)

Ne nevettess már...

Ha csak azt nézed akkor doktor house se csak ezt csinálta hanem muszáj volt a rendelőben is dolgoznia... Egyes esetekkel meg úgy keresték fel őt óriási távokat megtéve amerikában ahol a népszám nem 2x-ese a miénknek.


Ez mondjuk akkor lenne reális ha németországban lennél a legelitebb kórházban és te lennél ott a fő fő zseni... mert ha megnézed doktor house nem sima doktor hanem elég speciális és az érdekes eseteket csinálja, nem műt se semmi:)

2016. dec. 4. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm, nem nagyon akarok orvos lenni, csak úgy gondoltam, mielőtt végleg kizárom egy kicsit jobban körüljárom a témát. Köszönöm a válaszokat. ;)
2016. dec. 15. 23:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!