Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Elegem van a tanári szakból....

Elegem van a tanári szakból. Bennem van a hiba?

Figyelt kérdés
1. éves tanárszakos hallgató vagyok. Motiváltan jöttem, de ahogy telik az idő, egyre jobban kezd elegem lenni belőle. Ott van a kredit rendszer, amivel még osztatlan képzés esetén is van pofájuk úgy matekozni, hogy 30 kreditnél véletlenül se legyen több 1-2-vel, így aztán rengeteg a 2 kredites tárgy, persze a tanárok megjegyzik gúnyolódva, hogy színvonalból nem engednek, én meg nem szólhatok vissza, hogy akkor miért csak 2 kredit jár az adott gyakorlatért. A másik meg többet vár el a tanárszakostól úgy, hogy az alapszakosnak 3 kredit jár az adott tárgyra. Nincs tragédia, ha váltani kell, de mégis szomorú ez az egész, s arról nem is beszélve, hogy milyen demotiváló egy-két oktató. A mérnök hallgató testvérem nincs úgy leterhelve, mint én, s neki rengeteg 5 kredites tárgya van.
2023. márc. 31. 20:33
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
58%

#9: pont ezt írtam: "Ha arról lenne szó, hogy le vagy terhelve, azt tökéletesen megérteném." Vagyis értem, hogy le vagy terhelve, de Te nem ezt hangsúlyozod, meg másra mutogatsz, hogy neki miért könnyebb...


Amúgy én is végeztem tanárit.

2023. márc. 31. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Nyilván nem akarom én a rendszert megváltoztatni, egy porszem vagyok ehhez. Igazából ez is tapasztalatgyűjtés, de továbbra is nagy kitolásnak érzem, hogy ugyanannyi kredit jár a 12 tárgyamra, mint az alapszakosnak a 8 tárgyára. Tisztasor, hogy mesterképzés, bár ez nem tudom, hogy mit befolyásol az első három évben, amikor az alapszakosokkal párhuzamosan történik a képzés, s mint mondtam a pedes, pszichós tárgyak azok, amikre szívesen ülök be, mert olyan a hozzáállás.
2023. márc. 31. 22:05
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
A hazai tanárképzés valóban el van szúrva: túl sok a félévekénti tantárgy. Erről nem az egyes egyetemek tehetnek, hanem a Magyar Akkreditációs Bizottság, amely megszabja, hogy az egyes tanárképzéseken milyen ismeretköröket hány kredittel kell lefedni. Ez pedig tipikus magyar kompromisszumként úgy alakult, hogy az adott tudományterület összes részterületét belezsúfolták a tananyagba. Mivel a félévenkénti kredit adott, ezért sok alacsony kreditű tárgy adódott. A gyakorló tanítás évét megelőző 4 év 240 kreditje tipikusan úgy oszlik meg, hogy kb. 90-90 kredit jut a két szaktárgy tudományos ismereteire, s további 60 kredit a pedagógiai, pszichológiai, módszertani, és szabadon választható tárgyakra. Így tehát 90 kreditbe akarják belezsúfolni többé-kevésbé ugyanazt, mint az egyes alapszakosok 180 kredites képzése nyújt.
2023. ápr. 1. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 NTBS ***** válasza:
Igen. Tanulni kell sokat. Ez régen is így volt. 2009-ben végeztem 2 szakosként.
2023. ápr. 1. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
14. Ezzel nem is lenne probléma.
2023. ápr. 1. 11:20
 16/19 anonim ***** válasza:

Ha a színvonalból engednének, akkor nem 2 kreditért kellene tanulnod, hanem 5-ért pl.

Amikor én jártam egyetemre, 19-en kezdtük a szakpárt, 5-en 1 hónap múlva már nem voltak az egyetemen, 9-en pedig átmentek alapszakra, mert sok volt nekik a szakpár.

2023. ápr. 1. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
16. Nem tudom, miért lenne színvonal csökkentés, ha a latinos tárgyamra ugyanúgy 3 kredit járna, mint az alapszakosnak (töris vagyok, igen). De minden rosszban van valami jó, legalább a vizsgatárgyakkal nem szórakoznak. Csak akkor ne panaszkodjon senki, hogy nincsenek tanárok. Kéne egy motiváció ebben a helyzetben, akár külön kredit emelés, vagy bármi. Vagy csak annyi, hogy 3-as átlagra levinnék az ösztöndíjat.
2023. ápr. 1. 16:45
 18/19 anonim ***** válasza:
A töri alapszakról csak annyit mondanék, hogy teljesen értéktelen és értelmetlen szak azoknak, akik nem akarnak tudományos pályára menni. Az évfolyamtársak közül csak az a 3 fő végezte el végül, akik ma már doktoranduszok. A többi rájött, hogy bohóckodásra nehéz.
2023. ápr. 1. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
18. Láttam én is dpr-t.
2023. ápr. 1. 21:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!