Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan is van a duplázás?

Blabla bala kérdése:

Hogyan is van a duplázás?

Figyelt kérdés
Orvosira szeretnék menni Ugye ennek két módja van: alap erettségi+ jegyek+ emelt kémia és emelt biosz vagy nagyon jó emelt bioszt és kémiát írok, és azokat duplázom. Valaki azt mondta, hogy a közép érettségiket is lehet duplázni. Nekem van egy 99% os angol, és ha még a matekot megírom nagyon jóra, akkor ezeket lehet duplázni? Ha ezt a kettőt megduplázom majd, akkor az megfelel az intézményi pontnak? A válaszokat köszönöm!

2023. ápr. 1. 11:15
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Duplázni azt lehet, amit az intézmény elfogad. Például ha az orvosin nem fogadják el az angolt, akkor hiába van belőle 99%-od. Természetesen középszintű érettségit is lehet duplázni.

Hogy mit fogadnak el, azt a Felvin meg tudod nézni.

2023. ápr. 1. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Csak a felvételi tárgyakat lehet duplázni, orvosi esetében ezek a biosz és a kémia. Közép érettségit akkor lehet duplázni, ha mondjuk egy gazdasági szakra csak egy matek emeltet írnak elő, akkor vihetsz mellé pl. közép törit.
2023. ápr. 1. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Azokat az érettségiket duplázhatod, amit az egyetem kér az adott szakra. Mivel az orvosira a biosz emelt és a kémia/fizika emelt a kötelező, ezért duplázásnál csak ezeknek a százalékát számolják duplán. (Egyébként pont ezért nem érdemes duplázásra hajtani az orvosi esetében, mert emelt biosz-kémián/fizikán átlagban legalább 85%-ot kéne elérned mindkét tárgyból, ami baromira nem egyszerű, míg a hagyományos pontszámításnál akár az is elég lehet ha az egyik emelted 80%-os, a másik viszont csak 60%-ra sikerül.)

Az intézményi pontokra pedig duplázásnál is szükséged lesz, mert azt nem váltja ki. (200 pontot ér az egyik emelt érettségid, 200-at a másik és ehhez jön a 100 intézményi pont.)

2023. ápr. 1. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Jaaaj,bocsánat. Véletlenül elírtam. Nem intézményi pontra, hanem tanulmányira gondoltam(alap érettségi+jegyek). Ezeket a pontokat akkor nem lehet úgy összeszedni, hogy duplázom a matekot és az angolt(tehát, hogy ezek adják a tanulmányi pontokat)? És akkor erre jön majd még az emelt kémia és a biosz.
2023. ápr. 1. 12:03
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Duplázáskor lényegében az érettségi pontokat (ami ugye azoknak az érettségiknek a százaléka, amit az egyetem kér arra a szakra, a te esetedben a biosz és a kémia emelt) számolod duplán, a tanulmányi pontok helyett is. Ha pl az emelt bioszod és az emelt kémiád is 80% lett, akkor 2×80+2×80=320 pontod van az intézményi pontok nélkül, tehát ha az intézményit ki is maxolod, akkor is "csak" 420 pontod lesz. Ennél a számítási módszernél a többi érettségid eredménye és az évvégi jegyeid egyáltalán nem számítanak.
2023. ápr. 1. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Mikor én álltam érettségi előtt én is gondolkoztam ilyeneken de teljesen felesleges, mert nem visz előre. A lényeg, hogy adj bele mindent azokba a tantárgyakba amik számítanak a felvételidhez, azokat csináld meg érettségin minél jobban aztán lesz ami lesz
2023. ápr. 1. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Most látom kicsit félreértelmeztem a kérdésedet. De amúgy az előttem válaszoló jól beszél. Sok sikert kívánok az érettségidhez!
2023. ápr. 1. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2023. ápr. 1. 21:24
 9/10 anonim válasza:

Én úgy értelmezem, hogy az orvosi egyetemeken igazából nem számítanak az ún. többletpontok mert alapból ki vannak maxolva a két db. emelt szintű érettségi vizsgatárgy (biosz kémia) miatt, feltéve, hogy elérsz minimum 45 százalékot mindkettőből.


1 emelt szintű vizsga = 50 többletpont.

2 emelt szintű vizsga = 100 többletpont.


A többletpontok maximális száma: 100.


Szóval az orvosin szinte senkinek nem fog számítani, hogy milyen egyéb többletpontjai lennének (pl. nyelvvizsga).


[link]

2023. máj. 1. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
#9: Idén még így van, de jövő évtől változik a rendszer és az orvosin nem fogják megadni a max 100 pontot az emeltekért (valamelyik egyetemen egyáltalán nem fog járni többletpont az emeltek után).
2023. máj. 1. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!