Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egy igazolatlan óra után jár...

Egy igazolatlan óra után jár valami komolyabb büntetés?

Figyelt kérdés
Tegnap 7 oránk lett volna, de a 6. óra után azt mondta az egyik osztálytársunk hogy azt hallotta elmarad a 7. óránk, így mindenki hazament. Ma viszont láttam hogy beírt hiányzásra a tanár, illetve mindenki mást is. Ilyenkor mi a teendo, használjak fel rá egy szüloi igazolást?

2023. ápr. 1. 16:59
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Akár, már úgysincs sok a suliból vagy beszélj az osztályfőnököddel.

Nem fogsz büntetést kapni 1 igazolatlantól.

2023. ápr. 1. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
50%

Tanulj belőle!

Légből kapott hírre nem adunk, mert nincs hitele. Az ilyesminek illik utánajárni és egy valóban hiteles személytől kérdezni, s a saját szájából kimondva kell alapozni a cselekedetet...

2023. ápr. 1. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Igen, tudom. Legközelebb nem így fogok cselekedni, csak már így a hét végén megörültem és nem gondoltam bele ebbe.
2023. ápr. 1. 17:34
 4/8 A kérdező kommentje:
illetve köszönöm a segítséget!
2023. ápr. 1. 17:35
 5/8 anonim ***** válasza:
35%

Gondolkodj!

Hiába a hétvége, meg kell tanulni, hogy az életet ésszel kell élni, nem szívvel. 80% tudatosság, 20% érzelem.


Ha minden igaz, még fiatal vagy, de tanuld meg mielőbb, gyakorold a tervezést és azt, mikor van helye a spontaneitásnak.


Amikor tanulsz, amikor dolgozatot írsz vagy felelsz, spontán vagy vagy tervezel? Nyilván ezek kihatnak az eredményre.


Az viszont pozitívum, hogy a felvetett kérdés egyáltalán eszedbe jutott...

2023. ápr. 1. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
50%
Egyszerűbben megoldhattad volna. Tegnap, amikor az osztálytársad az elmaradt hírt elhintette, akkor felléphettél volna az elektronikus naplóba. Ha elmaradt volna az óra, akkor ott fent van.
2023. ápr. 1. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nálunk, egy középerős gimnáziumba, már egy osztályfőnöki jár ennyiért. De nézd meg az iskolád pedagógiai programjába.
2023. ápr. 6. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Illetve, szülői igazolást csak eltervezett programra, pl. családi kirándulásra, lehet felhasználni. Ilyenre nem.
2023. ápr. 6. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!