Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egy BA és egy MA diploma most...

Egy BA és egy MA diploma most egynek számít, vagy kettőnek?

Figyelt kérdés
Ismerősöm végzett egy BA szakon, majd egy másik karon végzett MA képzést (a két képzési terület eltérő, de voltak tárgyak amik beszámítottak). Nem tudjuk eldönteni kinek van igaza, egyikőnk szerint ez egy diplomának számít, mert az MA “felülírja” a BA diplomát, valaki szerint pedig már két diplomásnak számít. Tudja valaki, hogy “szabály szerint” ez hogy van? Előre is köszi a segítséget!

2023. ápr. 2. 13:21
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nincs szabály. Ha külünböző a képzési terület, én mindenképp kettőnek mondanám.
2023. ápr. 2. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Két diplomája van az illetőnek, nincs ilyen, hogy felülírás még akkor sem, ha azonos szak alapképzése után megy az ahhoz egyenesen tartozó mesterre.
2023. ápr. 2. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Én olyan mesterképzésre jártam, ahová csak egyfajta alapképzést fogadtak el. Egyes kollégáim (ugyanilyen végzettséggel, természetesen) ezt két diplomának számolják, és hangoztatják is. Én nem szoktam mondogatni, elvégre ebben a szakmában mindenkinek ilyen végzettsége van, de ha esetleg valahol meg kéne adni, akkor valóban úgy lenne helyes, hogy két diplomám van, hiszen két oklevelet kaptam, két szakdolgozatot írtam, mindegyiket megvédtem... Szóval két különböző (szintű) diplomám van ugyanazon képzési területről.
2023. ápr. 2. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönjük a segítséget!:)
2023. ápr. 2. 14:44
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Az MA diploma nem írja felül a BA diplomát, hanem ráépül. Helyesen azt lehet mondani, hogy van egy alap- és egy mesterdiplomája, de abban igazad van, hogy ha ugyanabból van a kettő, akkor valóban teljesen felesleges a BA-t megemlíteni, hiszen előfeltétele volt az MA-nak. Azt se mondjuk, hogy “két iskolám van: 8 általános és érettségi”, mert aki érettségizett, az tuttira kijárta a 8 általánost.


Az egész vita amúgy teljesen értelmetlen. Az onkológus szakorvosnak is csak 1 diplomája van meg egy orvosi szakképzése, pedig összesen 9 évig minimum tanult érte és doktori címe is van.


Nekem van 2 darab osztatlan MA diplomám, amelyeket egymással párhuzamosan csináltam. Így ez a kettő is csak kettőnek számít, mint a haverod BA+MA-ja, pedig nekem mindkettő mesterdiploma ÉS összesen 10 évet tanultam értük, a haverod meg fele ennyit.

2023. ápr. 2. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 xp ali ***** válasza:
Sztem egy diplomának számít, még 2 képzési terület esetén is. Az MA/MSc az egyetemi szint, a BA/BSc a főiskolai. De ha szerzem még 1 MSc-t, vagy BSc-t, akkor a 3 már 2. :D
2023. máj. 13. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!