Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen egyetemre milyen...

Képernyőkép kérdése:

Milyen egyetemre milyen szakra menjek ha engem az emberi tömegviselkedés érdekel? Sajnos nem tudom jobban kifejezni mert jelenleg nem vagyok szakmabeli viszont érdekel ez és lehet hogy ez irányba kéne mennem. bővebben kifejtem a megjegyzésben.

Figyelt kérdés
Hát az a folyamat érdekel amikor emberek például tömegesen jelentkeznek valahova. Idén tömegesen sok jelentkezés volt egyetemekre rekordmagas. Van mikor egy bizonyos munka bevesz értelemtől te mert rengetegen jelentkeztek rá. És beletartozhat amikor egy terméket sokan vesznek de ez már egyértelmű lenne hogy hova menjek be társadalmi szinten érdekel az emberek viselkedési változássa. Ember viszont nem nagyon érdekel úgy tudnám elképzelni az egészet hogy ezt a folyamatot kutatom de személyesen emberekkel nem nagyon beszélek, mint meginterjúsztatni nem akarok, esetleg tömeges kitöltésre teszteket csinálok.
2023. ápr. 5. 07:49
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
szociológia
2023. ápr. 5. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
És mennyire lehet megélni egy szociológusi végzettséggel, ez hogy működik mert ugye ezen is el kell gondolkozni...
2023. ápr. 5. 08:01
 3/8 A kérdező kommentje:

Ja igen azt elfelejtettem nagyon érdekel például a Bitcoin, de nem mint befektetés hanem - köszi egyes a segítséget így egy szóban meg tudom fogalmazni- szociológus szemmel. De a szociológus képzés közelebb tud vinni ahhoz hogy ezt a folyamatot tanulmányozni tudjam emberi szemmel? Úgy értve hogy nem tudom rendesen megfogalmazni azokkal szemével akik ezekből beugranak és így vagy úgy de kijönnek belőle.


És lehet hogy hülye kérdés de ha ezt elkezdtem tanulmányozni azért fizet valaki?

2023. ápr. 5. 08:04
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

a szociológiával önmagában én úgy tudom nem fogsz a legjobban keresni, viszont szociológia alapszakkal tovább tudsz tanulni survey statisztika mesteren, ami viszont már elég versenyképes.


itt utána tudsz nézni!

[link]

2023. ápr. 5. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
És ez milyen jellegű munka után fizetne és kb mennyit?
2023. ápr. 5. 08:35
 6/8 A kérdező kommentje:
Azt hallottam hogy mesterszak után írhatok doktorit ami mai áron kb 120 000 Ft ot fizetne havonta, ami igaz hogy nevetséges de egy alapnak jó. Ráadásul ez adómentes 25 év fölött is ha jól tudom.
2023. ápr. 5. 08:38
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Szociálpszichológia.
2023. máj. 9. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem magas szintű matematikai statisztika is kell hozzá.
2023. máj. 9. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!