Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Emberi erőforrások vagy jogász?

Emberi erőforrások vagy jogász?

Figyelt kérdés

Melyik éri meg jobban, piacképesebb? Melyikkel lehet többet keresni, könnyebb az elhelyezkedés? Külföldre melyikkel van nagyobb esély kijutni?


Az első esetében multi HR osztályán inkább a belső képzések, munkavállalók/vezetők fejlesztése érdekel, HR manageri vagy Business partner szintre jutva. Vagy a későbbiekben esetleg karriertanácsadás vállalkozóként.


Jogban az IT és IP jog, e-kereskedelem, esetleg ingatlanjog érdekelne. Saját ügyvédi irodát nyitni (tudom, először 3 év ügyvédjelöltség van, ami nem fizet jól). Jogászként viszont multihoz nem szeretnék menni, cégjog, ilyesmi nem érdekel. Illetve, tudom, hogy a jog nagyon országspecifikus, de EU-n belül már végzett jogászoknak, ha jól tudom, vannak ilyen átképzési tanfolyamok, és azzal lehet praktizálni.


Az angolt persze megtanulnám perfekt szinten, szaknyelvvel.


Melyiket válasszam?



2023. febr. 2. 12:58
A kérdező szavazást indított:
HR
Jog
15 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
25%

Külföldiként nem tudsz más országban praktizálni, ez az átképzés kamu. El kell hozzá végezned a jogi egyetemet az adott országban. Joggal nem nagyon tudsz majd külföldre menni, mivel országspecifikus szak.

Én a HR-t ajánlom, kevesebb energia és időbefektetéssel ugyanannyit de inkább többet tudsz keresni mint a joggal. Ráadásul ki tudsz vele menni külföldre.

2023. febr. 2. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszi! De akkor ez is kamu pl. Írországban?


[link]

2023. febr. 2. 15:50
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Nekem annak hangzik. Csak a bejegyzetésről ír, de azt nem mondja egy szóval sem, hogy te ott praktizálhatsz ugyanúgy mint egy ott végzett ügyvéd
2023. febr. 2. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
17%
Ha külföld a cél, akkor ne menj jogra!
2023. febr. 2. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

3-as az oldal első mondatában van benne: If you are a lawyer who holds a qualification from outside of the Republic of Ireland and you would like to practise in the Republic of Ireland jurisdiction, see below for the steps you need to follow.



De egyébként a HR-el lehetséges a külföld? Nem konkrét cél, de azért ez is szempont. Ki tudja, mi lesz 10-20-30 ev múlva? Ijesztő a gondolata, hogy elkezdek egy olyan karriert, ami semmit nem ér, ha esetleg máshol szeretnék élni.

2023. febr. 2. 20:20
 6/8 anonim ***** válasza:
#5 mindegy mit írnak, ez nem így működik.
2023. febr. 2. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

6: Bocsi, de ezt hogy érted mindegy mit írnak? Ez kb az Ír Ügyvédi Kamara honlapja. Direkt félrevezetik az embereket?

Te egyébként jogász vagy, van ebben tapasztalatod?

2023. febr. 2. 20:48
 8/8 anonim ***** válasza:
30%

Joghallgató vagyok, tehát van fogalmam arról, hogy ezek hogy működnek.

Én elmondtam amit tudok, és azt, ami reális.

2023. febr. 2. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!