Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen az érettségi és hogyan...

Milyen az érettségi és hogyan zajlik?Még nem tartok ott,viszont érdekel ,hogy hogyan zajlik ennek az egésznek a menete.Esetleg valamai tanács amire később (akár most) figyelnem kell?

Figyelt kérdés

2023. ápr. 10. 11:33
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Mi érdekel, az érettségi tartalma, vagy formája?
2023. ápr. 10. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Az írásbeli feladatsorokat megnézheted az oktatas.hu-n.

Bár elsőre ijesztőnek tűnhet, nem olyan nagy kunszt. Persze, sok stressz. Különösebben készülni csak az emeltekre kell, ha akarsz tenni ilyen szintű vizsgát. A középszintűek csak egy nagyon általános alapműveltséget mérnek fel, sokszor általános iskolás tudással min. közepesre hozhatóak.

A szóbelik sem olyan ijesztőek, mint ahogy gondolná az ember, emelt szinten sem. A vizsgáztatókat vagy ismered (saját suliban) vagy nagyon kedvesek és segítőkészek (emelt szintű vizsgák esetén)

2023. ápr. 10. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

amire már most figyelj, hogy vezesd normálisan a füzeteidet és jelezd ha valahol kimaradt egy anyag, amit nem pótoltál be/ vagy bepótoltál csak kicsit "hátrébb" került a füzetedben. Sokkal jobb most 1 perc alatt írni egy figyelmeztetőt magadnak, mint x év múlva amikor az érettségire készülsz azon gondolkozni hogy itt most hiányzik e vagy nem, vagy hol van a hiányzó anyag. Sokkal nehezebb akkor utána járni a dolgoknak.

Mindig jelezd hogy az hanyadik osztályos füzet (ha folytatod az előző évit, akkor azt is) és rakd el az előző évek anyagát úgy hogy könnyen elő tudd majd szedni és ne kelljen órákat azzal szenvedned hogy nem találod őket/nem tudod hogy jönnek sorban..


Ha úgy tanulsz a mostani dolgozatokra, hogy írsz magadnak összefoglalókat, tanulókártyákat - akár gépen/online akár fizikailag, akkor azokat is rendszerezd, tedd el, mert jól fog még jönni, és ne hagy hogy a szekrényedben össze-vissza kallódjanak. Én sokszor szidtam magam, mert emlékeztem, hogy tz/röpdoga előtt tök jó összefoglalókat írtam töriból az évsázmokból/kifejezésekből/személyekből vagy akár teljes elmetérképeket csináltam, aztn érettségikor sehogy sem találtam meg őket - valószínűleg mert a sok kallódó papírral együtt kidobtam valamikor.

2023. ápr. 10. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Minden érdekel.Köszönöm a válaszokat!
2023. ápr. 10. 13:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!