Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Minek buktatják meg felesleges...

Minek buktatják meg felesleges matekkal (és más tudományokkal) az egyetemistákat?

Figyelt kérdés

Egyszer valaki feltette a kérdést, hogy mikor fog deriválni az életben, és hát hogyhogynem meg is jött a cinikus válasz, hogy te soha. Nem én kérdeztem mielőtt azt feltételezné a rosszindulatú fórumtársam.


Viszont tele van az egyetemi matek full olyannal, ami aztán tényleg nem kell senkinek, vagy szökőévente valakinek. SZóval nem azért nem használja, mert nem okos, a cinikusokkal (mármint a cinikusok szövegével) ellenben, hanem mert semmi szükség nincs rá az ő területén, legyen bármennyire is jó szakember.


Tudom hogy egyetemenként eltérő, de gazdaságis matekomból feltudnék sorolni sok dolgot, amit egy villamosmérnök nem tudna megoldani, hacsak nem emlékszik az egyetemi anyagra, mert munkájánál neki se kell.


De ez igaz más alapozós tárgyakra is, nekünk a brutál szívás mikroökonómiánál egy darab feladat nem volt, aminek hasznát is fogjuk venni majd munka során, de azért valamivel ki kell vágni a társaság felét.


Szóval arról szól az egyetem, hogy nehéz és hasztalan dolgokkal szépen kivágják az emberek 80% át és ha átszenvedted magadat ezeken, akkor már tanítanak olyanokat is, amiknek úgy haszna is van. Mert a későbbi (nem alapozó) tárgyak között rengeteg hasznos és kellemesnek hívható tárgy is van!


Lefogadom, hogy mérnök szakosoknak is van felesleges műszaki tárgyuk, orvos rokonom mondta, hogy hasztalan dolgokat magoltattak velük, pedig elsőre azt lehetne gondolni, hogy egy orvos nem tanulhat elég dolgot, feltéve persze ami a szakmájához kapcsolódik.


Ez egy rakat fhosssss.


Ja és a deriválósdi pont ebbe a kategóriába lett mkiírva, azért rakom ide, de végül is ebbe a kategóriába IS illik a kérdésem valamelyest. Mármint a mikor fogok deriválni kérdés, aki kiírta, ebbe a kategóriába tette, ami ugye a kérdésem leírásának a bevezetésében olvasható.



2023. ápr. 11. 11:44
 1/9 anonim ***** válasza:
91%

Ha a deriválást nem tudod felfogni, akkor bizony nem való neked sem mernöki sem gazdasági diploma.

Nem maga cosx deriváltja fog kelleni az életben, mert azt megadja neked a wolframalpha, hanem az, hogy felismerd, hogy neked valahol deriválni kell (magyarul egy függvény meredekségét kiszámolni).

2023. ápr. 11. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
89%
Azért oktatják, mert arra épül minden tudomány. Ha nem érted a matematikai alapot, akkor később a tudományos dokumentumokat sem fogod tudni értelmezni, ha olyan munkakörben dolgozol.
2023. ápr. 11. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként a probléma itt inkább az, hogy sokan egyetemet végeznek el, majd utána kvázi technikusi vagy még annál is alacsonyabb munkakörben helyezkednek el. Így ne csodálkozzon, hogy a tanultak nagy részét soha az életben nem használja.
2023. ápr. 11. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

"Ha a deriválást nem tudod felfogni, akkor bizony nem való neked sem mernöki sem gazdasági diploma.


Nem maga cosx deriváltja fog kelleni az életben, mert azt megadja neked a wolframalpha, hanem az, hogy felismerd, hogy neked valahol deriválni kell (magyarul egy függvény meredekségét kiszámolni)."


Neked meg inkább szövegértési tanfolyam való, mert a kérdésem nem arra vonatkozott, hogy én mit értek meg, vagy mit nem. A deriválás amúgy is egy darab példa volt.

2023. ápr. 14. 00:09
 5/9 A kérdező kommentje:

"Nem maga cosx deriváltja fog kelleni az életben, mert azt megadja neked a wolframalpha, hanem az, hogy felismerd, hogy neked valahol deriválni kell (magyarul egy függvény meredekségét kiszámolni)."


Csak tudod eléggé sok diplomást ismerek és láss csodát nem számolnak meredekséget se, de hogy mikor kéne hatványsorokkal foglalkoznia valakinek munka során, nyilván sehol sem.

2023. ápr. 14. 00:11
 6/9 A kérdező kommentje:

"Egyébként a probléma itt inkább az, hogy sokan egyetemet végeznek el, majd utána kvázi technikusi vagy még annál is alacsonyabb munkakörben helyezkednek el. Így ne csodálkozzon, hogy a tanultak nagy részét soha az életben nem használja."


Diplomás mérnökök se használják, akik a saját szakterületükön dolgoznak.


A családomban van mérnök, aki elképesztően jó szakember, és láss csodát semmit se használ amit az egyetemen matekból tanult. Bár ő építészmérnök, ami kevésbé matekos mérnök szak, de a szakmában dolgozik és nagyon jó, sőt elképesztően jó szakember.


Kicsit távolabbi de nem túl távoli rokonom villamosmérnök, ő is a szakmájában dolgozik, ő is jól elfelejtette a fölösleges matekot.


Szerintetek ezeket csak én találom ki, amúgy hű de hasznos amit egyetemen tanítanak?


AZ elsőnek üzenem, hogy én túlvagyok a mate1,2-n, igaz amikor én átmentem, akkor online számonkérés volt, és amúgy érdekel is engem a téma, és az agyam képes felfogni, de hogy bruttó értelmetlen, az fix. Írtam példákat, mérnököknek SEM kell. És ez nem csak deriválás, hanem MINDEN.

2023. ápr. 14. 00:15
 7/9 A kérdező kommentje:
Azaz minden matekból.*
2023. ápr. 14. 00:16
 8/9 A kérdező kommentje:
Ja és magamtól is tudok ezt-azt a deriválásról, nem kell így kioktani, köszik!
2023. ápr. 14. 00:19
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Nézd, ha kutatási területen helyezkedsz el, akkor aktívan képletekkel fogsz dolgozni. A számítógép fogja kiszámolni, de ha fogalmad sincs hogyan kell felírni egy képletet vagy lemodellezni egy valós fizikai jelenséget, akkor meg vagy lőve. Aki nem kutatási területen dolgozik, annak meg a megértés miatt kell ismernie a matematikai hátterét a dolognak. Akármilyen, de tényleg szó szerint akármilyen technológiába bele kell ásni magadat, előjönnek a képleteket. Nézz bele egy egyszerű IC adatlapjába. Huszon oldalak vannak teleírva grafikonokkal, képletekkel, paraméterekkel.
2023. ápr. 14. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!