Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Vajon képes leszek bírni a...

Vajon képes leszek bírni a tananyagmennyiséget egy jogi szakon? Nyilván ezt így, ismeretlenbe nehéz bárkinek megmondani, de azért kíváncsi vagyok a véleményetekre!

Figyelt kérdés
Pályaválasztás előtt állok, és úgy látom, hogy a jogi kart szeretném első helyre tenni, viszont egy dolog miatt aggódok az pedig a tananyagmennyiség és hogy ki fogok esni közben. Kitűnő vagyok jelenleg kb semmi tanulással (szünetekben szoktam főként), de azért ez mégiscsak egy szimpla gimnázium. Nagyon megijeszt, hogy vajon képes leszek-e bírni a tempót... Vagy hogy mennyire fog egyáltalán tetszeni ez a dolog. Joghallgatóktól (vagy egyébként bármilyen egyetemistától) szívesen várok véleményeket, tapasztalatokat stb. ❤️

2023. ápr. 12. 18:00
 1/3 anonim ***** válasza:
Legtöbbször a félelem blokkolja le a hallgatókat. Párom most levelezős jogász és nem hal bele. (Igen, tudom, hogy a levelező nagyon más.) Sok ismerősöm van viszont jogon (ELTE, Pázmány, Miskolci, Károli) és orvosin is (SOTE) és kell tanulni, kőkemény, szinte hihetetlen mennyiségeket néha nappalin, de azt vettem észre, hogy akik elhiszik, hogy képesek rá, sokkal sokkal jobban teljesítenek. Nem tudom ez mekkora segítség, de hajrá! 😁
2023. ápr. 12. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
37%
Szerintem azért félsz, mert okos vagy, és jellemző, hogy valaki minél értelmesebb, annál jobban érzékeli, hogy valaminek súlya van, és sokszor túlkomplikálja. Nálunk olyan satu ismerőseim nem aggódtak egy percig sem jog miatt, akik állandóan csak vedelnek meg szórakoznak, azt se tudják merre vannak néha, és megse fordult bennük, hogy ez nehéz lehet. Mondjuk szívnak vele rendesen, mégis valahogy bírják, igaz már ők is rendesen tanulnak mióta rájöttek, hogy milyen. Ha tényleg szeretnéd, és érdekel, szorgalmi időszakban napi egy-két órás tananyag olvasással, vizsgaidőszak környékén intenzív tanulással megcsinálható. Valaki eleve vizsgaidőszakra hagyja a tanulnivalót és úgy kapkod. Kicsit hirtelen rádzúdul minden lehet úgy érzed, meg római jog is nagy anyagmennyiség lesz gimi után elsőre, ettől függetlenül jó időbeosztás, napi szintű olvasgatás, órai odafigyelés és teljesíthető. Ha még nem idén adtad be (már ugye megvolt a rendes felvételi jelentkezés), jövőre még érik majd a gondolat hogy tényleg szeretnéd-e, és meglàtod. Ha meg elkezded is, és mégse jönne be, következő évben mehetsz egy másik szakra még, nem gàz váltani se ha mégse tetszene
2023. ápr. 12. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
65%

Az igazság az, hogy csak egyféleképp derül ki a kérdésedre a válasz: jelentkezni kell és el kell kezdeni.

Szerintem akit felvesznek, annak megvan a képessége hozzá, hogy elvégezze. Onnantól kezdve inkább motiváción és szorgalmon múlik. Akik kihullanak, azok többsége is nem buta, hanem arra jönnek rá, hogy nekik nem ér meg ennyi tanulást ez a szak.

Az az egy biztos, hogy ez nem olyan szak, ahol tanulàs nélkül át lehet menni a vizsgákon.

2023. ápr. 13. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!