Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Bírni fogom az egyetemi...

Bírni fogom az egyetemi matekot úgy, hogy évek óta nem tanultam matekot egyáltalán és már a középiskolás anyagot is elfelejtettem?

Figyelt kérdés
Jövőre tervezem elkezdeni a biosz szakot, 27 évesen, és ott ugyebár van matek. Kicsit aggaszt, hogy középsuli óta nem tanultam matekot, semmire nem emlékszek már a tananyagból és akkor sem voltam különösebben jó matekból, 3-as voltam. Ha most elkezdek matektanárhoz járni, szerintetek jövő szeptemberre össze tudom annyira szedni magam, hogy legalább egy ketessel átmenjek majd?

2021. okt. 5. 09:20
 1/2 anonim ***** válasza:
85%
simán. Viszont a középiskolás matekot annyira ne erőltesd. A felsőoktatásban tanult mateknak nem olyan sok köze van már hozzá. Keress rá az adott iskola adott szakának matematika jellegű tárgyainak tanmenetére és azt tanuld inkább tanárral ha szükséged van rá. Én kettes voltam középsuliban végig matekból, érettségim is kettes volt de az egyetemi matek szigorlatom 4.-es lett (BME-GÉK).
2021. okt. 5. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha az alapjaid jók, akkor menni fog. Visszajönnek ám az emlékek seperc alatt!

21 éve érettségiztem, 18 éve szigorlatoztam matekból. Azóta semmi. Tavalyig.

Most megint tanulok, de a matek az, amire kb semmit nem kell készülnöm.

2021. okt. 5. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!