Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Budapesti egyetemisták ti...

Budapesti egyetemisták ti mennyi pénzből éltek meg havonta?

Figyelt kérdés

Eddig kb. 100 ezer forintból jöttem ki havonta, ebbe benne van a kolidíj, telefonszámla, bkk bérlet, útiköltség, kontaktlencse +folyadék, tisztálkodó szerek és a kaja. Viszont az utóbbi 1-2 hónapban, már nem jöttem ki ennyiből, ezt az összeget ösztöndíjjal és diákmunkával keresem meg.


Milyen szakon vagytok , dolgoztok mellette vagy a szülők támogatnak?



2023. ápr. 13. 12:36
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

En nem vagyok kolis, de haverjaim nagy reszet akik koliban elnek vagy alberletben, azok nem dolgoznak hanem szulok kuldik a havi mittom en 250 000 -ret hogy alberlet ki legyen fizetve, vegyen ruhat, elelmiszer, fogorvos ha kell, stb...


A masiknak meg vettek egy kulon lakast.


Szerintem a legtobb kolist/albist a szulok segitik legalabb egy kis reszben, es mellette lehet dolgoznak de nem azert hogy megeljenek, hanem mert erdekes meg szakmai gyakorlat.

2023. ápr. 13. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
55%
Lányomnak 130 ezret adtam eddig havonta, koleszban lakik. De ha visszajön Erasmusról, szerintem meg fogom emelni 150-re a pénzét.
2023. ápr. 13. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
40%

Nekem apám-anyám és a nagyszüleim fizetnek egy fullos kecót a Deák tér közelében. Eleinte voltak szoba társaim, de mindegyik kibukott így egyedül enyém a lakás, a pasim is itt lakik. Nem engednek dolgozni, azt mondják az a dolgom, hogy tanuljak. Vidékiek, érettségi a max, fogalmuk sincs miről szól a fősuli. Hetente küld anyám mindig kaját, azt eszem. Bérletre is, telefonra, netre, adnak pénzt, de azt elköltöm másra. minden mást a pasim áll (ruha, telefon, net)


Tudom, hogy szerencsés vagyok és kihasználom őket, de fullba nem érdekel.

2023. ápr. 20. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Albérletben lakok, aminek a bérleti díját a szüleim állják, ez 120.000 Ft (szerettem volna legalább a felét fizetni de nem engedik). A rezsit és a többit én fizetem. A rezsi most fűtési időszakban volt, hogy 35-40 ezer is volt (sajnos egyedi fűtési rendszere van a háznak). Fűtés nélkül kijön minden kb 16 ezerből.

Az étkezésre kb 50 ezer megy el havonta. Viszont a párommal szoktam főzni közösen általában.. de kb 50 ezer/ fő.

Tisztálkodási, takarítási cuccokat akkor veszek ha leárazás van. Természetesen ha valami hirtelen kell akkor megveszem, nem arról van szó. De leárazáskor beszoktam tárazni.. pl most tudtam venni jó áron dezodort, vettem többet. Mivel a polcon eláll és nem mindegy, hogy 500 vagy 1300 Ft :D


Ja és az lemaradt, hogy nincs káros szenvedélyem, egyedül a kávé de azt megfőzöm otthon, nem nagyon járok kávézóba:) max havonta 1-2x barátokkal vagy még van, hogy annyiszor se.

Ritkán eszünk kint, mindent magunknak főzünk, Úgyhogy igyekszünk spórolni és nézni mi, hol akciós.


Diákmunkán dolgozok most heti kb 30 órában, plusz az ösztöndíjam is jó.

2023. ápr. 21. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
100%
Tudom régi kérdés, de hátha valakinek hasznos így a ponthatárok kihirdetésének közeledtével. Engem nem vettek fel koliba, szóval albiban lakok, van egy lakótársam (külön szobák). Amikor felköltöztem havonta 85 ezer volt a lakás mindenestül (tehát lakbér+rezsi+közös költség), amikor márciusban újrakötöttük a szerződést, akkor emelték egy ötössel a lakbért. Ezt teljes mértékben a szüleim állták, illetve ezen felül kaptam minden hónapban 80-at költőpénznek, amit be kellett osztanom étkezésre, higéniára és szórakozásra+ebből fizetem a bérletet, telefonszámlát, hazautazást külföldre. Ez volt tavaly szeptembertől. Aztán márciustól kaptam kicsit kevesebb, mint 16 000 ösztöndíjat, illetve 90-re emelték a "zsebpénzem", de néha így is megszorultam, ami volt, hogy a saját felelőtlenségem volt, de néha egy váratlan kiadás zökkentett ki, viszont ha összeszorítottam a fogam, mindig kijöttem ennyiből, sosem kellett tőlük kérnem plusz pénzt. Ezen felüli kiadás nekem az uszodabérlet volt, amit két részben kellett fizetni félév elején és félév végén, azokban a hónapokban kaptam erre külön pénzt. Az első évemet szerettük volna úgy intézni, hogy ne kelljen dolgoznom, hogy rendesen ki tudjam tapasztalni az egyetemet, de szeptembertől mindenképp keresek munkát, mert ez tarthatatlan állapot így, és szeretném, ha le tudnám venni legalább a költőpénzem terhét venni a szüleimről, illetve lehetséges, hogy el fogok esni a tanulmányi ösztöndíjamtól, így végképp nem tudnám fenttartani a háztartást. Az árak katasztrófálisak, pedig van egy csomó helyen törzsvásárlói kártyám, lesem az akciókat, és diszkontba járok, de ha megkívánok valamit, azt megveszem magamnak (pl. csokit), ha nincs időm főzni, rendelek, viszont sajnos ez már luxusnak számít.
2023. júl. 20. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!