Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Érettségi szóbelin milyen...

Érettségi szóbelin milyen felkészülési segédletet kapok majd?

Figyelt kérdés

Kicsit furcsállom, hogy a tanáraim is már azt mondják, hogy kihúzom a tételt és lesz fél óra felkészülési időm, ahol forrásokból tudok felkészülni az adott tételre.

Nem értem, nem fejből kell tudni? Minek küldték ki akkor a témaköröket? Egyszerűen csak kihúzom a tételt, majd kikeresem a forrásból, leírom, majd felolvasom a feleltkor. Ennek így mi értelme?

Nővérem és bátyám 2-6 éve érettségiztek, ők azt mondják, hogy minden jöttmentnek "jár" az érettségi, aki tud olvasni. Ott van előtted' a forrás, kiírod amit kérdeznek majd elmondod nekik. Csak szövegértés az egész szóbeli.


Eddig végig abban a hitben éltem, hogy amiket kiküldtek témaköröket (20db tárgyanként) azokból kell készülnöm. Kihúzom a tételt és hajrá, van 15 percem beszélni róla.

Ha ez ilyen akkor nem tanulom többet, 90%-a nem kell nekem az életre úgyse.


2023. ápr. 14. 13:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Fejből kell tudni, de pl. írhatsz magadnak vázlatot, kinézhetsz adatokat a segédletekből, stb.
2023. ápr. 14. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Pl. térképet használhatsz, stb.
2023. ápr. 14. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

tudtommal angolbol peldaul, nem lesz semmi idod, megkapod a feladatot es mehet kb 30mp a felkeszulesi idod.

tortenelembol nekem nem emlitettek, hogy kapok az ures lapon kivul barmilyen segitseget (csak errol a kettorol tudok nyilatkozni, meg ezer eve nekem semmilyen forras nem volt szobelin)

2023. ápr. 14. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
24%

Ha nem tanulsz, megbuksz.

Amúgy a testvérednek igaza lehet, hogy sok jöttment, buta

is valahogy csak leteszi az érettségit.

Mint pl. te is. Ezzel a logikai képességgel hogy jutottál

el az érettségiig, rejtély.

2023. ápr. 14. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
De én a felkészülésre gondolok. A felkészülési időre. Hogy az alatt milyen segédleteket kapok? Tankönyvet? Atlaszt? szöveggyűjteményt?
2023. ápr. 14. 13:51
 6/12 A kérdező kommentje:
4-es, már ne haragudj, de nem tudom, hogy mi lesz egy számomra ismeretlen, eddig még nem látott jövőbeni eseményen. Hogy jön ide a logika? Leírtam, hogy mit nem értek és mi az ami meglepett.
2023. ápr. 14. 13:53
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
2023. ápr. 14. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
7-es, nem akarok puskázni, csak egyszerűen nem értem azt, amit egyébként a kérdés alatt leírtam :)
2023. ápr. 14. 13:57
 9/12 anonim ***** válasza:
66%

Nem puskazasi technikak vannak a cikkben,hanem leirjak, miket hasznalhatsz bizonyos targyak szobeli erettsegijen.

Es csak ugy megjegyzem, ha nem tanulsz mondvan, hogy folosleges, mert van segitseg es azmajd' jolesz a kettesre , akkor tevedsz.. ha igy lenne mindenki atmenne ;)

2023. ápr. 14. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
9: de hát mindenki átmegy :D
2023. ápr. 14. 14:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!