Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek mi lesz idén...

Szerintetek mi lesz idén történelem érettségin?

Figyelt kérdés

Sziasztok, nyílván nem tudja senki oké. Csak úgy hallottam valamennyire kikövetkeztethető, mikor mi lesz nagyjából. Szerintetek idén mik ezek a témakörök?

Az a baj, hogy minden érettségiből át tudok menni, kivéve történelemből. Egyszerűen rühellem, utálom, hogy tanulnom kell ilyent és egyszerűen egyáltalán nem ragad meg semmi nekem sajnos belőle. Azt sem tudom, hogy állhatnék neki töri érettségire tanulni, minden másra készülök már egy jó ideje, de ehhez még hozzá sem kezdtem, max olvastam 1-2 témakört de egyáltalán nem tudom mitévő legyek, történelem érettségivel kapcsolatban. Úgy érzem nem fogok rajta átmenni, de töriből elég a 2-3 is, 3-asért áldanám az eget konkrétan.



2023. márc. 27. 18:26
 1/7 anonim ***** válasza:
46%

A magyar írásbeli témaköröket tanuld/ nézd át és ismerkedj meg az atlasszal.

Egy töritanár

2023. márc. 27. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
72%

Bretton-Woods 50 éve volt

Petőfi 200 éve született

Reformkor 200 éve kezdődött

1848-as forradalom 175 éve

III Károly 300 éve

Rigómező 575 éve

100 éves háború 375 éve ért véget

75 éve a forint bevezetése

2023. márc. 27. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 MDaniel98 ***** válasza:
68%
Bocs, de aki a jelenlegi töri érettségin nem tud átmenni annak szövegértési problémái vannak. Egyébként meg próbálj rájönni az összefüggésekre (középszinten az nem olyan nehéz), ha ez se megy ülj le és magold be. A matekkal ellentétben a törinél ez is opció.
2023. márc. 27. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 MDaniel98 ***** válasza:
88%
Volt már, hogy bejöttek ezek a kerek évfordulók volt, hogy nem, ez csak a feladaatlap összeállítóinak a preferenciáján múlik.
2023. márc. 27. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat mindenkinek eddig! A szövegértésemmel szerintem nincs gond, magyarból is megy :D. Többnyire szakszavakkal van problémám meg ilyesmi dolgokkal, hogy felismerjem forrásból mondjuk milyen államformáról van szó..
2023. márc. 27. 18:59
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

A szövegértésen és a "józan paraszti észen" kívül én azt tudom javasolni (egykori emelt törizőként), hogy gyakorolj. Korábbi évek feladatsoraival, tankönyvben levő forrásokkal, ha azzal van a probléma, ilyesmikkel. A fogalmakhoz találtam neked ilyeneket:

[link]

[link]

[link]

Nem azt mondom, hogy ezt mind magold be, de egyszer-kétszer át lehet őket olvasni, hátha megragad valami.

A kerek évfordulókat meg szerintem engedd el. Az elmúlt években csomóan állították, hogy xy esszé lesz, mert abc eseménynek most van a 743650. évfordulója... Aztán mégsem az volt a téma. Az OH oldalán megtalálod a középszintű témaköröket, azok alapján lehet igazából készülni, de ne hagyatkozz arra, hogy hányadik évfordulója van valami random történelmi eseménynek.

2023. márc. 27. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!!!!!
2023. márc. 27. 20:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!