Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék egyedül gyakorol...

Hogyan tudnék egyedül gyakorolni angol középszintű szóbeli érettségire?

Figyelt kérdés
természetesen a témakörökben a rám vonatkozó részeket megtanulom de a párbeszédtől nagyon félek, egyedül tanulom, van egy könyvem mintakérdésekkel de elveszettnek érzem magam

2023. ápr. 16. 07:13
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
36%
Ahogy a többi szegény gyerek, akinek nem tud magántanárt fizetni a szülője. Kérj segitséget a szüleid által a tanárodtól, és olyan diák legyél akit a tanár örömmel tanít, mert olyan eredményei mutatkoznak meg rajtad, ami keveseken. Ily a te szorgalmad és képességeid csillogtatják az adott tanárt. Aki évekkel később is a legjobb tanitványai között fog számontartani, mert a legjobb ingyenreklám leszel neki.
2023. ápr. 16. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
*így
2023. ápr. 16. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
nincs tanarom, felnott vagyok, azert emeltem ki, hogy egyedul
2023. ápr. 16. 07:47
 4/15 anonim ***** válasza:

"a párbeszédtől nagyon félek, egyedül tanulom, van egy könyvem mintakérdésekkel de elveszettnek érzem magam"

A párbeszédhez nem mintakérdéses könyv kell, hanem lehetőleg egy tanulótárs, akivel gyakorolhatod, meg sok-sok párbeszéd, amikből azokat a kifejezéseket érdemes begyakorolni, amiket a tankönyv meg munkafüzet is kiemel, feladatot szab rájuk, gyakoroltat. Ezekben találsz ilyeneket, de ne az egész könyvben vessz el, hanem keresd ki azt a részt mindegyik fejezetben, amelyik a párbeszédeket tanítja, gyakoroltatja és arra koncentrálj csak, és nézd meg a munkafüzet végében is a fontos kifejezések listáját:

[link]

2023. ápr. 16. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Ja és ne stresszelj rá! Ha az írásbelik elég jól mennek, akkor a szóbeli is menni fog! Legtöbb diáknak nincs túlságosan nagy különbség az írásbeli meg a szóbeli teljesítménye között, úgyhogy ha valamivel gyengébb lenne a szóbeli, akkor se túl sokkal gyengébb, mint az írásbeli - de az írásbeli amúgy is sokkal több pontot ér, hiszen a szóbeli csak 33 pont a 150-ből.
2023. ápr. 16. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
És abból a 33-ból is csak 4 pont konkrétan a párbeszéd feladatteljesítése.
2023. ápr. 16. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
koszonom szepen!
2023. ápr. 16. 08:43
 8/15 anonim ***** válasza:
Kérdező beszélj a tanároddal, létezik ingyen emberbaráti segítség is.
2023. ápr. 16. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy van saját tanára, de most épp egy tanárral beszél. :)
2023. ápr. 16. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

mondta az erettsegizteto tanar, hogy szivesen segit (ez irasbelire vonatkozott, kuldtem is neki altalam irt korabbi erettsegi feladatbol levelet, hogy legyen kedves atnezni) de sajnos egy hete nem valaszol

meg regen direkt nemetbol erettsegiztem pedig kevesbe ment, mert rossz tapasztalataim voltak az akkori angol tanarokkal, szerintem nekem ez a karmam vagy nem tudom

szoval ha egy emailre nem tud idot szakitani (amivel nincs baj nem vagyok diak nem kotelessege), akkor szemelyesen se fog velem bajlodni

2023. ápr. 16. 08:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!