Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Lehet ebből még ötös??

Lehet ebből még ötös??

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A testvérem most jár ötödik osztályba. Mindenből ötös és versenyekre jár KIVÉVE angolból. Minden jegye hármas és ez nagyon rosszul mutat a sok ötös között.

Szerintetek hogy vegyem rá hogy tanuljon? Vagy eggyáltalán ki lehet javítani?



2023. ápr. 17. 19:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
94%
Miért kéne mindenből ötösnwk lennie?
2023. ápr. 17. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
87%
Ha ilyen jó tanuló minden másból, honnan veszed, hogy nem tanul? Lehet csak nem megy neki. Nyelvtudást nem lehet magolni.
2023. ápr. 17. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Első

Nem azt mondom hogy mindennek ötösnek kell lennie. Csak a hármas olyan rossz. Akkor legalább egy négyes lenne

Második

Nem az hogy nem tanul. Nem érti szerintem. Kérdezem tőle hogy mit írtak de azt mondja hogy nem tudom (pedig tudja csak nem akarja elmondani)


A válaszokat köszönöm

2023. ápr. 17. 20:01
 4/13 anonim ***** válasza:

Lehet frusztrált, nem annyira jó a tanár, leszidta, akármi lehet.

Ötödikben nyilván rossz érzés látni a szülőnek/testvérnek, hogy lehetne jobb is, de ha másból teljesen 5-ös és versenyekre jár, akkor szerintem inkább ott a probléma elsősorban, hogy a közeli családtagok versenylovat akarnak nevelni belőle. Egyszerűen ne, szegény gyereknek végig megfelelési kényszere lesz, rosszul fogja magát érezni a jegyek miatt.


Ha ő is szeretné, beszéljen a tanárral, hátha tud szorgalmi feladatokat csinálni amivel javíthat, felelni, stb.

2023. ápr. 17. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
70%

"Nem azt mondom hogy mindennek ötösnek kell lennie. Csak a hármas olyan rossz."

Nem, nem rossz. Közepes. Az sokkal jobb, mint a rossz.


"Akkor legalább egy négyes lenne"

A négyes az a "jó", nem pedig a "legalább" kategória. A "legalább" az a kettes. Annál ő egy teljes jeggyel jobb így is, hogy hármas. Közepes. Se nem jó, se nem rossz.


"Nem az hogy nem tanul. Nem érti szerintem. Kérdezem tőle hogy mit írtak de azt mondja hogy nem tudom (pedig tudja csak nem akarja elmondani)"

Nyilván ő is látja, hogy angolból nem ötös, amitől eleve rosszul érzi magát. Ha még nyaggatod is, csak még rosszabb lesz, még jobban rágörcsöl, még kevésbé fog menni neki. Főleg, ha csak utólag jössz azzal, hogy mit írtak... Nem tökmindegy már, miután megint hármast kapott? De.


Hagyd inkább. Egyszerűen ne foglalkozz vele, hogy hányas, mert nem az a lényeg úgyse.

Inkább abban segíts neki, hogy lazábban tudja venni, hogy ne szorongjon attól, hogy angolból csak hármas: azt erősítsd benne (de persze előbb magadban, másképp nem lesz őszinte...), hogy mennyire nagy dolog az (és tényleg az!!!), hogy olyan sok tantárgyból ötös!

Csinálj neki kedved hozzá, hogy angolul nézzen filmeket, hogy angolul játsszon, meg ilyesmi. Használjátok együtt az angolt, de tényleg csak szabadidős tevékenységként, ne kimondottan "tanulj" vele, hanem csak abban segítsd, hogy legyen kedve az angollal foglalkozni - bármilyen formában, ahogyan ő szeretné. Segítsd azzal, hogy csak adod neki az információt, nem "kikérdezed". Pl. ne azt mondd, hogy "Ezzel a szóval már találkoztál. Emlékszel, mit jelent?", hanem azt, hogy "Ezzel a szóval már találkoztál. Azt jelenti, palacsinta."

2023. ápr. 17. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Szia!

Köszi a válaszod

Lehet a tanár miatt. Négy évig volt a tanárom és én is teljes szívből utáltam.

Szerintem mi nem akarunk belőle versenylovat csinálni. És úgy megy versenyekre hogy itthon 10 percnél nem látom többet tanulni amiért nagyon irigylem is. Szóval ezt kizárnám. És sokkal bátrabb mint én (én mindent túlgondolok, rá stresszelek a dolgokra)

Hát a tanár nem egy szorgalmi adós fajta szóval nem tudom.

2023. ápr. 17. 20:27
 7/13 A kérdező kommentje:

Köszi neked is a választ 5-ös

Nem tudom mikor írnak mert nem beszél ilyenekeől. Szóval csak utólag tudom mikor már hármas.

Az ötleted viszont nagyon jó hogy angolul játszon. Nagyon tettszik. Ezt majd kipróbálom

Köszönöm!

2023. ápr. 17. 20:31
 8/13 anonim ***** válasza:
54%

"Lehet a tanár miatt. Négy évig volt a tanárom és én is teljes szívből utáltam."

És ő tudja is ezt, ugye? Akkor eleve előítéletes a tanárral, és így a tantárggyal szemben is. Így nehéz. Persze érthető, hogy ha te úgy éreztél, ahogy, arról tud a testvéred is, nincs ezzel gond - csak hát tény, hogy megnehezíti az egészet.

De tényleg nem a jegy számít, az a fontos.

2023. ápr. 17. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod.

Nem tudja hogy utáltam, csak néha előtte szidtam.

Akkor elfogadom hogy nem lesz jobb. Végül is nem az én jegyem csak mégis úgy éreztem tennem kell valamit

2023. ápr. 18. 07:17
 10/13 anonim ***** válasza:
75%
Ha jó vagy angolból, azt megteheted, hogy jelzed a tesódnak, hogy ha bármi kérdése van vagy bármit nem ért, nagyon szívesen segítesz neki. És ha hozzád fordul, aNÉLKÜL magyarázd el neki a dolgot, hogy azt éreztetnéd vele, hogy milyen hülye, amiért nem érti. Ha hatszor kérdi meg, hatszor magyarázd el ugyanolyan türelmesen, mint elsőre.
2023. ápr. 18. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!