Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Melyik mérnöki/informatikai...

Melyik mérnöki/informatikai képzést választanátok? Melyik lehet a jövőben biztos befutó, egyfajta jolly joker?

Figyelt kérdés

Van már egy diplomám, amivel sajnos mellé fogtam, ezért megcsinálnék egy olyat is, amivel biztos a jó fizetés, emellett keresett is akár itthon, akár külföldön.

Kérlek vegyétek figyelembe a szak nehézségét is és minden velejáróját. (Egyfajta ár-érték arányt)


A saját tapasztalatokat szívesen fogadom.



2023. ápr. 21. 16:20
A kérdező szavazást indított:
Energetikai mérnök
Gazdaságinformatikus
Járműmérnök
Biztonságtechnikai mérnök
Mechatronikai mérnök
Mérnökinformatikus
Programtervező informatikus
Villamosmérnök
Logisztikai mérnök
Anyagmérnök
19 szavazat
1 2 3
 1/28 A kérdező kommentje:
A leghasznosabb(ak) mellett a legkevésbé hasznos(ak)at is nyugodtan írjátok meg lehetőleg rövid indoklással! Köszönöm.
2023. ápr. 21. 16:22
 2/28 anonim ***** válasza:
18%
Az anyagmérnöki elég kémiás, én mini "vegyészmérnökinek" nevezném (én ezt végzem jelenleg). Nem tudok pontosan a képzésről beszélni, de ismerősi körömben 2-en is ott hagyták, mert nem tudták mennyi kémia vár rájuk.
2023. ápr. 21. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:
Értem, köszi a válaszod :D . Megmondanád, hogy miért a járműmérnökit jelölted, ha anyagmérnökire jársz? Miért nem arra mentél? Nincs ilyen szak a közeledben?
2023. ápr. 21. 17:02
 4/28 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a villamosmérnök és a programtervező informatikus a 2 legjobb. De én a villamost nehezebbnek látom.
2023. ápr. 21. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
100%

Én azért a gazd.info-t javaslom, mert könnyebb, mint a programtervező informatikus, mégis egyaránt el tudsz vele helyezkedni IT-ban és közgadász pályákra is mehetsz vele.

Ha második diploma, akkor nem biztos, hogy jó ötlet igazán szivatósra menni. Ezt levelezőn is tudod csinálni.

2023. ápr. 21. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:
Valóban el lehet vele helyezkedni, de a fizetés is jó? Milyen IT-s munkákat csinál egy gazdinfós?
2023. ápr. 21. 21:03
 7/28 anonim ***** válasza:
100%

6. A gazdinfós lehet fejlesztő is, de elhelyezkedhet üzleti vonalon is.


Egyedül a matekos szakmákat (data scientist, AI mérnök stb.) nem tudják csinálni, mert ahhoz harmatgyenge a képzésük.

2023. ápr. 22. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:
Akkor a nagytöbbseg ugy gondolja, hogy ha nem info es programozás, akkor villanymernök?
2023. ápr. 22. 18:32
 9/28 anonim ***** válasza:
100%
Ha szereted a fizikát, akkor persze. Sőt (ha nem kifejezetten matematikus irányba akarsz menni), akkor még akkor is villanymérnök, ha infó és programozás.
2023. ápr. 22. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
100%
IT-n belül szerintem mind1. Az a lényeg, hogy suli alatt minél előbb kezdj el dolgozni valahol gyakornokként,közben fejleszted magad saját projektekkel. A cégek nem gazdinfóst/proginfóst/mérnökinfóst/villamosmérnököt keresnek, hanem szoftverfejlesztőt,adatelemzőt, DevOps mérnököt stb. Mindegyik lehetsz diplomától függetlenül.
2023. ápr. 22. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!