Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan legyek jobb tanuló?

Hogyan legyek jobb tanuló?

Figyelt kérdés

Jövőre fogok érettségizni, és jelenleg az átlagom 4,1 ami nem annyira rossz, viszont szeretnék jobb tanuló lenni, ami tudom, hogy menne, ha tanulnék egyáltalán.


Otthoni tanulás nélkül is hármas, négyes dolgozatokat tudok írni, de ha tudnék normálisan tanulni, akkor az ötös se lenne annyira nehéz.

Viszont se normális tanulási technikám nincsen, sem motivációm. Hogyan tudnék változtatni ezen?



2023. ápr. 24. 08:55
 1/2 anonim ***** válasza:
89%

Igazából nem motiváció kell, vagy legalábbis nem sok kell. Jó szokásokat kell kialakítanod.


Előbb utóbb bele fogsz futni egy olyan tárgyba/témába, amihez a büdös életben nem fogsz tudni összecsiholni elég motivációt.


De ha van egy megszokásod, pl. minden aznapi anyagra rászánsz lefekvés előtt egy x időt, akkor nem túl sok motiváció a xar anyaghoz sem.

Az ilyen megszokások kialakítása sok energia, de ha egyszer kialakítod, akkor ritkán kell csak nagy mennyiségű akaraterőt ráfordítanod.

Ez működik diétával, edzéssel, akármivel is.


Bevallom őszintén én nem vagyok jó a szokások kialakításában, de ami segít:

-rendszeresség és állandóság

-környezeti jelek (pl. 5 órakkor leülsz az íróasztalhoz, ahol csak tanulni szoktál)

- pozitív célok vagyis azt tűzd ki, hogy mit és hogyan, ne azt hogy mint ne

-vizualizálás, látható eredmények pl. Ha teljesítetted a napi célt teszel egy smilyt a naptárodba (lehet kapni akár külön ilyen szokásnaplót/habit journalt is)

2023. ápr. 24. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Z003 ***** válasza:
100%

Keress egy tanuló partnert. Habár nehéz lehet találni valakit, eléggé tantárgy függő. Meg nem is mindenkinek működik, de általában nagyon jó hatással van a tanulásra.

Így könnyebb egy rendszert tartani és segíthetitek egymást.

2023. ápr. 24. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!