Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Jelenleg nappalis hallgató...

Jelenleg nappalis hallgató vagyok, viszont szeretnék levelezőre átjelentkezni. Érdekelne az véleményetek hogy az egyetem utolsó egy, vagy két évében mennyire lenne nehéz munka mellett csinálni?

Figyelt kérdés
Mindenkitől azt a véleményt kapom, hogy tanulni a legjobb, mert minden alád van téve. Ami igaz, de igazából nagyon üresnek és feleslegesnek érzem a nappalira való bejárkálást, nem érzem jól magam ott. A szakomat szeretem, de a légkört nem. Továbbá mindig is jobban szerettem nyaranta is dolgozni mint iskolaidőben tanulni meg bejárkálni. A levelezőre való átmenetel az utolsó vagy az utolsó két évem érintené. Érdekelne, hogy mennyire nehéz úgy államvizsgázni, szakdolgozatot írni stb, hogy mellette dolgozik az ember.

2023. ápr. 25. 10:07
 1/4 anonim ***** válasza:
89%

És mit dolgoznál és hol?!


Merthogy munka mellet nem szeretik ám elengedni az embereket, de nem is szívesen veszik fel azt, akihez alkalmazkodni kell stb.


Szerintem ne szúrd el és most már fejezd be nappalin!!

2023. ápr. 25. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Hát eléggé.

Szerintem ülj most már meg a seggeden, mert ennek sosincs jó vége.

Nekem sógornőm járt így.

Most a postán dolgozik érettségi el.

2023. ápr. 25. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Kérdező!


Köszi a privát üzit, de itt válaszolok:


még a jó kilátásokkal bíró helyzeted alapján sem ugrálnék már és mivel hiányszakma, így biztos, hogy el fogsz tudni benne helyezkedni, de most én akkor is a diplomára koncentrálnék.


Másrészt viszont a gyakorlat lehet, nagyon is jól jönne majd a diplomamunkádhoz, ezért én azt tanácsolom neked, hogy hallgass a megérzésedre és azt tedd, amit TE jónak látsz, mert az lesz a helyes út!


Sok sikert!!:)

2023. ápr. 25. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Élvezd ki. Tényleg. Én már ugyanezen a véleményen voltam a középiskolába is, mentem volna inkább estire, de csak maradtam sima nappalin és leérettségiztem, de utána rögtön mentem dolgozni. Azóta is dolgozom, munka mellett megcsináltam 2 OKJ-t, és folyamatban van egy egyetemi foszk képzés is, de ne legyenek illúzióid. Teljes munkaidős munka mellett tanulni iszonyat szívás, ha csak a munkában nincs sok üresjárat, vagy a szakodon inkább gyakorlati oktatás van és nem elméleti.

Én nagyon megbántam, hogy nem mentem nappalira tovább egyetemre, így 4 év elteltével pedig már nem tudnék újra eltartott lenni, meg nem is akarok.

Egy szó, mint száz: maradj nappalin, élvezd ki, hogy át tudod magad adni a tanulásnak, el tudsz mélyülni a szakodban, kutatni, beadandókat írni, érdekes szakkönyveket olvasni stb.

2023. aug. 6. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!